1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'İyileşince ilk işim futbol oynamak olacak'
'İyileşince ilk işim futbol oynamak olacak'

'İyileşince ilk işim futbol oynamak olacak'

Gaziantep'te geçen ay sokak düğününde 56 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında ağır yaralanan ve günler süren yoğun bakım tedavisinin ardından taburcu edilen 13 yaşındaki Selçuk Kalay, iyileşip hayallerini gerçekleştirmek istiyor.

A+A-

Gaziantep'te 56 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında ağır yaralanan ve günlerce yoğun bakımda tedavi gören 13 yaşındaki Selçuk Kalay, iyileştikten sonra en çok futbol oynamak istiyor.

Şahinbey ilçesine bağlı Beybahçe Mahallesi'nde geçen ay sokak düğününü hedef alan terör saldırısında, arkadaşlarıyla oynadığı sırada patlamanın etkisiyle yüzü, iki kolu ve vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralanan Kalay, yoğun bakımda günlerdir süren tedavisinin ardından taburcu edildi.

Tedavisi evinde sürdürülen Kalay, vücudunun çeşitli yerlerindeki yanıklar nedeniyle fazla hareket edemiyor. Günün büyük bölümünü dinlenerek geçiren Kalay, ailesi ya da mahalleden arkadaşlarının yaptığı ziyaretlerle de moral buluyor.

"İnsanların en mutlu günü dehşete çevrildi"

Baba Hüseyin Kalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, komşularının düğününde eğlenmek isteyen oğlunun terör saldırısında ağır yaralandığını, halen olayın şaşkınlığını yaşadıklarını söyledi.

Patlamayı duyar duymaz olay yerine koştuğunu ve cesetler arasında oğlunu aradığını ifade eden Kalay, "Çok korktum ama korktuğum başıma gelmedi. Çocuğum cesetler arasında yoktu. Orada bulunanları hemen hastaneye yetiştirmişler, yaşadığını öğrenince çok mutlu oldum." dedi.

Kalay, düğünde böyle bir saldırının gerçekleşmesinin insanlıkla ilgisinin bulunmadığını vurgulayarak, insanların en mutlu gününün dehşete çevrildiğini belirtti.

Oğlunun futbolu çok sevdiğini dile getiren Kalay, şunları anlattı:

"Oğlum, okulda arkadaşlarıyla futbol oynuyor. Aynı zamanda hafta sonları da maçlara giderdi. Futbolu çok seviyor. Okul seçmelerinde sürekli seçilirdi. Futbola özel bir ilgisi var. Ne zaman iyileşirse tekrar futbola dönecek. Umarım, mevcut durumu buna engel olmaz."

"İyileşince ilk işim futbol oynamak olacak"

13 yaşındaki Selçuk Kalay da terör saldırısının nasıl gerçekleştiğini hatırlamadığını dile getirdi.

Kendisini tanımadığı bir kişinin hastaneye ulaştırdığını aktaran Kalay, "Arkadaşlarımla en çok futbol oynamayı özledim. Daha önceden futbol geçmişim de vardı. Ben daha çok forvet oynuyordum. Yanıma gelen arkadaşlarım, 'iyileşince tekrar futbol oynarız' diyorlar. Bu yüzden iyileşince ilk işim futbol oynamak olacak." diye konuştu.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde 20 Ağustos'ta Beybahçe Mahallesi'nde sokakta gerçekleştirilen kına gecesi sırasında düzenlenen terör saldırısında 56 kişi yaşamını yitirmişti.

HABERE YORUM KAT