1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İyilikte yarışan minikler ödüllerini geziyle aldılar
İyilikte yarışan minikler ödüllerini geziyle aldılar

İyilikte yarışan minikler ödüllerini geziyle aldılar

A+A-

Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciliğince, Isparta'nın Yalvaç ilçesinde hayata geçirilen "İyilik Okulu Projesi" kapsamında, harçlıklarını biriktirerek Bangladeş'te su kuyusu açtıran minik öğrenciler, geziyle ödüllendirildi.

Projenin uygulandığı Özbayat İlk ve Ortaokulu'ndan etkinliğe en çok katkı sağlayan 10 öğrenci, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Dinopark'ın destek verdiği gezi kapsamında, önce Kemer'in Göynük Mahallesi'ndeki Dinopark'ta gönüllerince eğlendi. Ardından bir restoran tarafından verilen öğle yemeğine geçen çocuklar, Antalya Akvaryum'u ve Düden Şelalesi'ni gezdi. Öğrencilere, öğretmenleri ve dernek yetkilileri eşlik etti.

Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilcisi Ahmet Sargın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, harçlıklarını biriktirerek Bangladeş'te su kuyusu açtıran öğrencileri misafir etmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Gönülleri henüz beyaz bir yaprak gibi temiz çocukların bu yaşlarda iyilik yapma alışkanlıkları edinmesinin önemine dikkati çeken Sargın, "Ağacın yaşken eğildiğini unutmuyoruz. İnsanlara sadece yardım götürmekle sorumluluğumuzun bittiğini de düşünmüyoruz. Bizlerden sonrasını da düşünerek iyiliğin ve iyilik yapmanın erdeminin gelecek nesillere aktarılması için projeler üretiyoruz." dedi.

Projeye destek veren Dinopark işletmecilerinden Mustafa Erkan da yaşlarından beklenmeyecek kadar büyük bir duyarlılık gösteren çocukları parklarında ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, çocuklara yönelik her türlü sosyal sorumluluk projesine destek verdiklerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT