1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "İzmir Amerikan Öğrencileri; Yale'deki Şampiyonlar Turnuvasında"
"İzmir Amerikan Öğrencileri; Yale'deki Şampiyonlar Turnuvasında"

"İzmir Amerikan Öğrencileri; Yale'deki Şampiyonlar Turnuvasında"

Özel İzmir Amerikan Koleji öğrencileri, Prag'da katıldıkları Uluslararası The World Scholar's Cup İngilizce Yarışması'nda dereceye girerek Yale Üniversitesindeki finale katılmaya hak kazandılar.

A+A-

Hazırlık Sınıfı Öğrencileri Duygu Çakmur, Bahar Yoleri ve Lara Öztürkeri, İngilizce Öğretmenleri Meri Roditi liderliğine Prag'da katıldıkları Uluslararası The World Scholar's Cup İngilizce Yarışmasında takım olarak bir altın ve bir gümüş madalya elde ederek Kasım ayında ABD'nin Yale Üniversitesinde düzenlenecek olan Şampiyonlar Turnuvasında (Tournament of the Champions) yarışmaya hak kazandılar.

Üç öğrenciden oluşan takımlar halinde yarışılan turnuvada, öğrenciler İngilizce olarak gerçekleştirilen dört farklı bölümde ter döktü. Geleceğin biliinsanı ve liderlerine global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları yeni becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmelerini sağlamak amacıyla gerçekleşen etkinlikte odaklanılan en önemli konu, farklı kültürleri biraraya getirerek bugün ve geleceğe ait fikir ve durumlar üzerine münazara yaptırıp, kompozisyon yazdırmaktı.

Öğrencilerin İngilizce olarak yazma ve münazara becerilerinin yanısıra genel kültürlerini de sergiledikleri turnuvada İzmir Amerikan Koleji ekibi, okullarını ve Türkiye'yi çok iyi bir şekilde temsil ederek, Yale vizesini almış oldu.

 

HABERE YORUM KAT