1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İzmir Fuarı’nda Sultaniye üzümüne büyük ilgi
İzmir Fuarı’nda Sultaniye üzümüne büyük ilgi

İzmir Fuarı’nda Sultaniye üzümüne büyük ilgi

Bu yıl 85'inci kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı'nda onur konuğu il olan Manisa'nın standında bulunan devasa büyüklükteki üzüm salkımına...

A+A-

Bu yıl 85'inci kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı'nda onur konuğu il olan Manisa'nın standında bulunan devasa büyüklükteki üzüm salkımına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

İzmir Enternasyonal Fuarı'nda, 2 bin metre karelik alanda, turizmden tarıma, el işlerinden, kültürel faaliyetlere kadar tanıtımı yapılan Manisa standının en ilginç ürünlerinden biri de Sultaniye üzümünü temsilen yapılan devasa büyüklükteki üzüm salkımı oldu. Üzüm salkımıyla fotoğraf çektiren vatandaşlar, Sultaniye üzümü hakkında bilgi aldı. Sarıgöl, Alaşehir, Salihli, Ahmetli, Saruhanlı yörelerinde yetiştirilen Sultaniye üzümlerinin İzmir Enternasyonal Fuarı'nda tanıtma imkanı bulduklarını belirten Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk," Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Azizi Kocaoğlu'na, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e bu tanıtım imkanını verdikleri için teşekkür ederim. Sarıgöl, üzümün başkenti. Bu vesile ile üzümlerimizi tanıtma imkanı bulduk. Gerçekten çok yararlı oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederim." dedi.

İzmir Fuarı’nda Sultaniye üzümüne büyük ilgi

İzmir Fuarı’nda Sultaniye üzümüne büyük ilgi

HABERE YORUM KAT