1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İzmir'de bayram trafiği denetimi
İzmir'de bayram trafiği denetimi

İzmir'de bayram trafiği denetimi

A+A-

 İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, 9 günlük bayram tatili nedeniyle yoğunluk yaşanması muhtemel güzergahlarda denetimlere başladı.

İzmir-Manisa karayolu Topçu Tugayı mevkisinde önlem alan ekipler, sürücülere hız, emniyet kemeri, koruma başlığı, çocuk taşıma koltuğu kullanımı gibi bilgilerin yer aldığı broşürler dağıttı. Sürücüleri hız yapmamaları konusunda uyaran ekipler, araçlarda seyahat eden çocuklara da boyama kitabı ve çeşitli hediyeler dağıttı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Şamil Özsagulu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 günlük tatilde trafik ekiplerin 24 saat teyakkuzda olacağını bildirdi. 

"Bayram tatili süresince 105 ekip, 22 radar, 7 sivil ekip ve 111 yaya olmak üzere yaklaşık bin trafik polisiyle gerekli tedbirleri alacağız" diyen Özsagulu, turizm hareketliliğinin yaşandığı Çeşme ilçesine ise personel takviyesinde bulunacaklarını belirtti.

İzmir'de trafik yoğunluğu yaşanması muhtemel bölgelerin tespit edildiğini dile getiren Özsagulu, "Çanakkale, Manisa, Ankara, Aydın ve Çeşme otoyolları ile tüm çevre yollarında sivil ekiplerle seyir halinde radar uygulaması 24 saat esasına göre yapılacak. Ayrıca tatil trafiğinin yoğun olduğu günlerde havadan denetim de yapılacak." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT