1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kahramanmaraş'ta "içme suyundan zehirlenme" iddiası
Kahramanmaraş'ta "içme suyundan zehirlenme" iddiası

Kahramanmaraş'ta "içme suyundan zehirlenme" iddiası

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde vatandaşlar, mide bulantısı, baş dönmesi ve yüksek ateş şikayetiyle hastanelere başvuruyor

A+A-

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde çok sayıda vatandaş, içme suyundan kaynaklandığı ileri sürülen mide bulantısı, baş dönmesi ve yüksek ateş şikayetiyle hastanelere başvurdu.

Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde ilçedeki hastanelerin acil servislerine "mide bulantısı, baş dönmesi ve yüksek ateş" şikayetiyle müracaat eden çok sayıda vatandaşa acil servis müdahalesi yapılarak taburcu edilirken, tekrar aynı şikayetlerle vatandaşlar hastanelere başvurdu.

İlçedeki hastanelerde yaşanan yoğunluk nedeniyle yer bulmakta zorluk çeken bazı vatandaşlar, Afşin ve Göksun ilçesindeki hastanelere başvurdu. Ayakta tedavi gören hastaların bir bölümü taburcu edilirken, bazı hastalar ise bahçede serumlarının bitmesini bekledi.

İlçedeki tüm eczaneler hasta yoğunluğu nedeniyle tam gün mesai yaptı.

Afşin Devlet Hastanesi bahçesine ilk yardım çadırı kuruldu

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, içme suyundan kaynaklandığı ileri sürülen mide bulantısı, baş dönmesi ve yüksek ateş şikayeti nedeniyle komşu ilçedeki Afşin Devlet Hastanesine başvuran vatandaşlar için tüm poliklinikler hizmet verirken, hastane bahçesinde de ilk yardım çadırı kuruldu.

Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Çelik, Afşin'e tedavi olmak için gelen vatandaşları ziyaret ederek, onlarla yakından ilgilendi.

Budan, yaptığı açıklamada, Elbistan'daki yoğunluğu azaltmak için Afşin Devlet Hastanesi'nin de seferber olduğunu söyledi.

Elbistan'da vatandaşların içme suyundan kaynaklandığı düşünülen şikayetleri nedeniyle hastaneye başvurduğunu dile getiren Budan, "Afşin'den sağlık müdürlüğü bünyesindeki hekimlerimiz ve doktorlarımız destek olmak için Elbistan'a gittiler. Öğleden sonra Elbistan'dan Afşin'e ciddi bir şekilde hasta gelmeye başladı. Şu anda Devlet Hastanemiz ve Afşin Belediyemizin almış olduğu tedbirlerle hastalarımızı tedavi ediyoruz. Başta Elbistanlı vatandaşlarımız olmak üzere bu hastalığa yakalan vatandaşlarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum." diye konuştu.

Afşin'de içme suyu ile ilgili yaşanan bir sıkıntı yok

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ise ilçelerinde içme suyu ile alakalı yaşanan bir sıkıntı bulunmadığını belirtti.

Şu anda Afşin Devlet Hastanesindeki yoğunluğu Elbistan'dan gelen vatandaşların oluşturduğun dile getiren Güven, "Hastalarımıza ve yakınlarına destek olmak için gerekli önlemlerimiz aldık. Tüm Elbistanlı hemşerilerimize geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar." dedi.

Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Çelik de ilçedeki uzman doktorlar ve aile hekimlerinin takviyesiyle bütün poliklinikleri çalıştırdıklarını, hastane bahçesinde de ilk yardım çadırı kurulduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT