1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kan ve gözyaşını birlikte dindireceğiz
Kan ve gözyaşını birlikte dindireceğiz

Kan ve gözyaşını birlikte dindireceğiz

Ali Erbaş, İslam coğrafyasının kan ve gözyaşından hiçbir zaman uzak kalmadığını belirterek, “Bu bizim imtihanımız diyorum. Derdimiz dünyanın hiçbir yerinde gözyaşı olmasın. Bu imtihanı birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek çözeceğiz” dedi.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu'da Vali Seddar Yavuz'u makamında ziyaret etti. Erbaş, buradaki konuşmasında, mübarek Ramazan gününde memleketinde hemşehrileriyle buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. İslam dünyasının Türkiye'ye çok ihtiyacı olduğunu söyleyen Erbaş, "Nereye gitsek, hangi ülkeye gitsek 'Sizi bekliyorduk' diyen o kardeşlerimizin bir ifadesi oluyor. Bizi niye bekliyorlar? Çünkü dünyanın hiçbir yerinde Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir teşkilat yapılanması yok" ifadesini kullandı.

BİZİM İMTİHANIMIZ

Bir gazetecinin "İslam dünyası Ramazan Bayramı'na kan ve gözyaşı içerisinde giriyor. Bu durumu nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna Erbaş, "Derdimiz dünyanın hiçbir yerinde gözyaşı olmasın, ama, İslam coğrafyası maalesef kan ve gözyaşından hiçbir zaman uzak kalmadı. 'Bu bizim imtihanımız' diyorum. Bu imtihanı birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek çözeceğiz" cevabını verdi.

YARDIMLARIMIZ FİİLİ DUAMIZDIR

"Kudüs'ün Ramazana bir gün kala kana boyandığını" söyleyen Erbaş, "Müslüman kardeşlerimiz çok büyük acılar yaşıyor. Hepsine dua ediyoruz" diye konuştu. Erbaş, duanın sadece dille edilmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi: "Fiili duamız bizim yardımlarımız, hayır hasenatımızdır, onların yanında bulunmamızdır. Filistin'de olmamızdır, Kudüs'te olmamızdır. Bu fiili duadır. Amerika Birleşik Devletleri'nin Kudüs'ü başkent ilan etmesine ilişkin Birleşmiş Milletlerde Türkiye'nin teklifi ile oylama yapılması ve oylamanın büyük çoğunlukla Türkiye'nin teklifinin lehinde çıkması, bu işte birlik ve beraberliğin ne büyük bir güç olduğunu ve sonuçlarının ne kadar hayırlı olduğunu bize göstermiştir."

HABERE YORUM KAT