1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kanada Parlamentosu'nda bayrak İstanbul'daki terör saldırısı için yarıya indirildi
Kanada Parlamentosu'nda bayrak İstanbul'daki terör saldırısı için yarıya indirildi

Kanada Parlamentosu'nda bayrak İstanbul'daki terör saldırısı için yarıya indirildi

Kanada Federal Parlamento binasındaki Barış Kulesi’nde dalgalanan Kanada bayrağı, İstanbul'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için yarıya indirildi.

A+A-

Kanada’da Federal Parlamento binasındaki Kanada bayrağı, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında yaşamını yitirenler için yarıya indirildi.

Başkent Ottawa’daki parlamento binasının bayrak kulesi olarak bilinen Barış Kulesi’nde dalgalanan Kanada bayrağı, İstanbul saldırısında hayatını kaybedenlere taziye için dün akşam saatlerinden itibaren yarıya indirildi. 24 saat gönderden indirilmeyen Barış Kulesi’ndeki Kanada bayrağı, sadece çok önemli kayıplar ve yaslar için yarıya indiriliyor.

Kanada hükümeti tarafından, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenleri anmak üzere 30 Haziran ve 2 Temmuz'da Barış Kulesi'ndeki Kanada bayrağının yarıya indirilmesi kararlaştırıldı.

Kararda, 1 Temmuz'un Kanada Milli Günü olması nedeniyle bayrağın göndere çekileceği, 2 Temmuz günü ise tekrar yarıya indirileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT