1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Kandil'e hizmet ediyorlarsa hesap verecekler'
'Kandil'e hizmet ediyorlarsa hesap verecekler'

'Kandil'e hizmet ediyorlarsa hesap verecekler'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, 28 belediye başkanı yerine görevlendirme yapılmasına ilişkin, "O yörenin insanlarına hizmet etmesi gerekenler Kandil'e hizmet ediyorlarsa o yörenin insanlarına ve 79 milyon Türk milletine hesap verecekler." dedi.

A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, beraberinde Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ve İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ile Doğanyol ilçesinde vatandaşlarla bayramlaştı.

AK Parti Doğanyol İlçe Başkanlığını ziyaret eden Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, ilçe halkının bayramını kutlayarak, vatandaşları 15 Temmuz darbe girişimine karşı dik duruşlarından dolayı teşekkür etti.

Teröre destek veren belediyelerin hem hukuka hem de millete hesap vereceğini vurgulayan Tüfenkci, yerlerine atananların, onların bu hukuksuzluklarını ortaya çıkarıp aynı zamanda da belediyenin asli görevi olan hizmetleri daha da güzel yapmaya devam edeceğini söyledi.

Tüfenkci, her şeyin yasa ve anayasa çerçevesinde yürüdüğünü kaydederek, "Biz Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında hepimiz eşit vatandaşlarız, hiçbirimiz bu ülkenin kiracısı değil, asli unsuruz. O yörenin insanlarına hizmet etmesi gerekenler başka merci ve makamlara, Kandil'e, dağa hizmet ediyorlarsa elbetteki öncelikle o yörenin insanlarına sonra da 79 milyon Türk milletine hesap verecekler. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve başı boş değildir." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT