1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kanserden yaşamını yitiren çocuğun anısına çeşme
Kanserden yaşamını yitiren çocuğun anısına çeşme

Kanserden yaşamını yitiren çocuğun anısına çeşme

Çorum'da, geçen yıl yakalandığı kanser hastalığına yenik düşen ve ailesi tarafından açılan sosyal medya hesaplarında tedavi süresince yaşadıklarını paylaşmasıyla gündeme gelen 11 yaşındaki Duru Apraş'ın anısına ailesince yaptırılan çeşme, dualarla açıldı

A+A-

ÇORUM (AA) - Çorum'da, geçen yıl yakalandığı lenf kanseri nedeniyle yaşamını yitiren 11 yaşındaki Duru Apraş'ın anısına ailesince çeşme yaptırıldı.

Yakalandığı kanser ile uzun süre mücadele eden Duru Apraş, ailesi tarafından açılan sosyal medya hesaplarında tedavi süresince yaşadıklarını paylaşmasıyla gündeme gelmişti.

Pek çok sporcu ve sanatçının tedavisi boyunca destek mesajları gönderdiği Apraş, 29 Ekim 2017'de vefat etmişti.

Cenazesinde tabutunun üzerine yakınları tarafından kemoterapi tedavisi süresince taktığı kırmızı renkli şapkası ile çok sevdiği bez bebeği konulan Duru'nun ailesi, kızlarının hatırasını yaşatmak için Pir Baba Parkı'nda "Duru" çeşmesi yaptırdı.

Törende Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Duru Apraş'ın tedavisi sürecinde sürekli okuduğu "İnşirah Suresi"ni okudu.

Duanın ardından Duru'nun annesi Arzu Apraş ile Gül ve Çorum Baro Başkanı Kenan Yaşar, beyaz güvercin uçurarak çeşmenin açılışını gerçekleştirdi.

Gül, törende yaptığı konuşmada, küçük yaşta yakalandığı kanser ile uzun süre mücadele eden, birçok insanı bu mücadele etrafında toplamayı başaran Duru Apraş'ı unutmayacaklarını belirterek, Duru'nun hastalığı süresince yaşından beklenmeyecek olgunluk sergilediğini dile getirdi.

Anne Apraş da kızının hayata gözlerini yummadan önce kendisinden son isteğinin su olduğunu anlatarak, "Son günlerinde suya çok hasret kaldı. Bu çeşme benim için, bizim için çok kıymetli. Kızımın tedavi süresince birçok kişi bizlere destek verdi. Hem insanlara teşekkür etmek hem de kızımın anısını yaşatmak için bu çeşmeyi yaptırdık." ifadesini kullandı.


HABERE YORUM KAT