1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Karaaslan'dan 'Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü' mesajı
Karaaslan'dan 'Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü' mesajı

Karaaslan'dan 'Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü' mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan,"Çölleşme ve kuraklıkla mücadelede dünyanın geleceği için insanlık olarak ortak mücadele edilmesi ve tedbir alınması artık bir zaruret halini almıştır."dedi.

A+A-

AK Parti'nin çevre, şehir ve kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 17 Haziran "Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Amacımız gelecek nesillere çölleşme endişesi olmayan bir ülke devretmektir." ifadesini kullandı.

Bu kapsamda Orman ve Su İşleri Bakanlığının yaptığı çalışmalar neticesinde denizlere, göllere ve barajlara erozyonla taşınan toprak miktarının yılda 500 milyon tondan 168 milyon tona düştüğünü belirten Karaaslan, 2015-2019 yıllarında 2 milyon 400 bin dekar alanda erozyon kontrol çalışması yapılacağını ve bu sayede erozyonla taşınan toprak miktarının 2019 yılında 140 milyon tona düşürüleceğini kaydetti.

Karaaslan, mesajında, "Çölleşme ve kuraklıkla mücadelede dünyanın geleceği için insanlık olarak ortak mücadele edilmesi ve tedbir alınması artık bir zaruret halini almıştır. İnsanlığın refahını ve geleceğini tehdit eden çevresel tahribatların önlenmesi için elimizden gelen çabayı göstermemiz gerekmektedir." ifadesine yer verdi.

HABERE YORUM KAT