1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karakucak güreşlerinde Aydın Polatçı Başpehlivan oldu
Karakucak güreşlerinde Aydın Polatçı Başpehlivan oldu

Karakucak güreşlerinde Aydın Polatçı Başpehlivan oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği geleneksel Karakucak Güreşleri'nin Silifke ilçesi Kırobası (Mara) Yaylası'nda yapılan...

A+A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği geleneksel Karakucak Güreşleri'nin Silifke ilçesi Kırobası (Mara) Yaylası'nda yapılan ayağında, Kırkpınar başpehlivanlarından 2 kez Avrupa şampiyonluğu ve bir kez dünya şampiyonluğu bulunan Aydın Polatçı birinci oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Karakucak Güreşleri'nin Silifke ilçesi Mara Yaylası'nda yapılan ayağı kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonu olan çok sayıda güreşçi, Mara Yaylası er meydanında ter dökerken, +96 kilo başpehlivanlar kategorisinde Aydın Polatçı birinci oldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin'de düzenlenen Karakucak güreşlerinden ülkemizi Avrupa'da ve dünyada temsil edecek sporcuların çıkacağına inandığını ifade ederek, "Bizim bu etkinlikleri yapmamızdaki ana gayemiz; milletimizin beraberlik ve birliğini öne çıkarmak, vatandaşlarımızı bayrak ve vatan ortak paydasında buluşturmak ve bizden sonraki kuşaklara daha rahat, refah içinde bir gelecek bırakmak. Bunu da kültürümüze, geleneklerimize sahip çıkarak yapabiliriz. Olimpiyatlarda en fazla madalya aldığımız branş ata sporumuz güreşlerdir. Gençlerimiz kendilerinden büyük abilerinin burada güreştiğini görerek, onları örnek alacak ve onlar da bu spora gönül verecekler. Bu er meydanlarından bayrağımızı göndere çektirecek, Avrupa'da ve dünyada başarılar elde edecek güreşçilerimizin çıkacağına inanıyorum" dedi.

"Vatan haini arıyorlarsa onların nerede olduğu bellidir"

Konuşmasının devamında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Kocamaz, "Verilen tavizler bu süreçleri doğurdu ve milletimiz, ülkemiz ağır bedeller ödemek zorunda bırakıldı. Huzur, barış ve kardeşlik içerisinde olmamızdan, vatanımıza, devletimize ve bayrağımıza sahip çıkmamızdan rahatsız olan hainler her dönemde olmuştur. 15 Temmuz'da da Türk milleti büyüklüğünü bir kez daha ortaya koydu ve vatanına, milletine sahip çıktı. Bu süreç cadı avına dönüştürülmemelidir. Bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyenleri arıyorlarsa onların nerede olduğu ve onlara bu imkanları verenler bellidir. Şehirlerin sokaklarını tünellere çevirenler bellidir" diye konuştu.

Müsabakaların ardından dereceye girenlere madalya ve ödülleri verildi.

Karakucak güreşlerinde Aydın Polatçı Başpehlivan oldu

Karakucak güreşlerinde Aydın Polatçı Başpehlivan oldu

HABERE YORUM KAT