1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay Belediyesi teyakkuzda
Karatay Belediyesi teyakkuzda

Karatay Belediyesi teyakkuzda

Konya'da hafta sonuna kadar etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışının vatandaşları ve trafiği olumsuz etkilememesi için Karatay Belediyesi ekipleri teyakkuzda bekliyor

A+A-

Ekipler 24 saat hazırda bekliyor

Konya'da etkili olan kar yağışı, Karatay'da da birçok cadde ve sokağı karla kapladı. Karatay Belediyesi karla mücadele ekipleri; araçların ve vatandaşların yağıştan etkilenmemesi için anında müdahale ediyor. Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mahallelerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Hazırda bekleyen belediye ekipleri, mahallelerde yerinde incelemeler ve müdahaleler yaparak, vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendirerek çalışmalar gerçekleştiriyor.

Başkan Hançerli: Her türlü müdahaleyi yapıyoruz

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli;  'yerel yönetimler olarak yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak için her türlü müdahaleyi yapıyoruz' dedi. Başkan Hançerli, kış mevsiminde yaşanılabilecek olumsuzlukları önlemek için;  küremeli tuz solüsyon aracı, solüsyon aracı,  greyder,  büyük kepçe, bekoloder kepçe ve mini kepçe olmak üzere farklı iş makineleriyle ekiplerinin hazır olduğunu vurguladı.  Karatay'da herhangi bir problem yaşanmayacağını kaydeden Başkan Mehmet Hançerli, günlük hayatın kar yağışından olumsuz etkilenmemesi, yolların sürekli işlerliğinin sağlanması ve yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmak amacı ile şehir merkezinde ve merkeze uzak mahallelerde gerçekleşen çalışmaların hummalı bir şekilde devam edeceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT