1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay Belediyesi'nden salep ikramı
Karatay Belediyesi'nden salep ikramı

Karatay Belediyesi'nden salep ikramı

Karatay Belediyesi anlamlı etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Geleneksel hale gelen Salep ikramı bu yılda bütün sıcaklığıyla devam ediyor

A+A-

Geleneksel kıyafetlerle karşılanıyorlar

Mevlana Kültür Merkezi'nin bahçesinde kurulan çadırda salep ikramına ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Hz. Mevlana'nın 743. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında ziyaretçi akınına uğrayan Merkeze gelen misafirlere, Karatay Belediyesi’nin personeli tarafından salep ikramı yapılıyor. Salep ikramından memnun olan vatandaşlar ise gelenekleri yaşattığı için Karatay Belediyesi'ne teşekkür etti.

Başkan Hançerli: İkram beğeni topluyor

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 'ev sahibi olarak Hz. Mevlana'nın diyarına gelen konukları en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz' dedi. Hizmetin beğeni topladığına dikkat çeken Başkan Hançerli, "Yapılan salep ikramıyla misafirperliği, hoşgörüyü yaşatmaya çalışıyoruz. Salep kültürümüzün bir parçası biz de bu kültürü Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen konuklarımıza hatırlatmaya çalışıyoruz.  Salep ikramımız 17 Aralık gecesine kadar sürecek bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz" diye konuştu.

Salep ikramı hayran bıraktı

Hz. Pir'in anma törenleri için Konya'ya gelen yabancı misafirler ise Konya'yı çok beğendiklerini söyleyerek salep ikramına ve Konya'nın misafirperliğine hayran kaldıklarını belirtti. Karatay Belediyesi, Vuslat törenleri nedeniyle Şeb-i Arus gününe kadar Mevlana Kültür Merkezi’nin bahçesine kurduğu çadırda Konya’ya gelen konuklara 16.30-20-30 saatleri arasında sıcak salep ikram etmeye devam edecek.

HABERE YORUM KAT