1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay, yaz sıcaklarında da sokak hayvanlarının yanında
Karatay, yaz sıcaklarında da sokak hayvanlarının yanında

Karatay, yaz sıcaklarında da sokak hayvanlarının yanında

Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri hava sıcaklıklarının artmasıyla düzenli olarak gerçekleştirdikleri sokak hayvanlarına yönelik besleme faaliyetlerini yoğunlaştırdı.

A+A-

Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri hava sıcaklıklarının artmasıyla düzenli olarak gerçekleştirdikleri sokak hayvanlarına yönelik besleme faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Karatay Belediyesi ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilen kedi ve köpek besleme istasyonları ile hayvanların beslenme ve su ihtiyacını karşılarken; ilçedeki park ve bahçelerde insan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere yerleştirilen kuş evleriyle de kuşların korunmasını sağlıyor.

Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri; Karatay’ın muhtelif mahallelerinde 26 adet köpek, 12 adet kedi besleme istasyonu ve 200 adet kuş evi bulunduğunu ifade etti. Sokak hayvanları için  yıllık 78 ton köpek maması, 8 ton kedi maması dağıtıldığını aktaran yetkililer, her besleme istasyonunda yemin yanı sıra su haznelerinin de sürekli dolu kalması için çalıştıklarını belirtti. Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, "Hava sıcaklıklarının artması en çok sokak hayvanlarını etkiliyor. Yiyecek bulamamalarının yanı sıra hayvanlar susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Biz sokak hayvanlarının zor durumda kalmamaları için yiyecek ve su ihtiyaçlarını karşılıyoruz" dedi.

Su Tüm Canlılar İçin Sıcak Havalarda En Önemli İhtiyaç

Yetkililer, sıcak havalarında tüm canlılar gibi sokak hayvanlarının da su ihtiyacının arttığını belirterek; vatandaşları sokak hayvanları için kapılarının önlerine bir kap su koymaları konusunda duyarlı olmaya davet etti.

HABERE YORUM KAT