1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay’da çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor
Karatay’da çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Karatay’da çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Karatay Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri havaların ısınması ile birlikte ilçedeki çöp konteynerlerinde dezenfektasyon işlemlerini yoğunlaştırdı.

A+A-

Karatay Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri havaların ısınması ile birlikte ilçedeki çöp konteynerlerinde dezenfektasyon işlemlerini yoğunlaştırdı. Özellikle sinek larvalarının yerleşmesine müsaade edilmemesi için çalışmalar aralıksız sürüyor.

      karatayda-cop-konteynerleri-dezenfekte-ediliyor-(2).jpg

 

Uzman ekipler tarafından insan ve çevre sağlığına zararsız kimyasallarla  dezenfekte işlemleri gerçekleştirilen çöp konteynerleri ve çöp aracı kasalarının temiz olmasının önemine değinen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri; belediye bünyesinde hizmet veren gezici konteyner yıkama, tamir ve dezenfekte aracı ile çöp konteynerlerinin hem temizlendiğini hem de bakımının yapıldığını belirtti. Yetkililer, Karatay'ın daha da düzenli ve temiz görünümünü ve halk sağlığını korumak için şehir yaşamının vazgeçilmez bir parçası olan kent temizliği ile ilgili çalışmaların koordineli bir program doğrultusunda sürdürmekte olduklarını söyledi.

 

İlçe genelinde yaklaşık 15 Bin civarı konteyner kullanıldığını aktaran Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri düzenli olarak bu konteynerlerde biriken çöplerin toplanıp düzenli katı atık depolama tesisinde bertaraf edildiğini dile getirerek; Karatay’da günlük ortalama 400 ton çöpün toplandığına dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT