1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karateci öğretmenin köy okulundaki başarısı
Karateci öğretmenin köy okulundaki başarısı

Karateci öğretmenin köy okulundaki başarısı

Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı bir köyde beden eğitimi öğretmenliği yapan milli sporcu Elif Yüksel'in çalıştırdığı 10 öğrenciden 9'u, katıldıkları ilk turnuvada madalya kazandı.

A+A-

İlçe merkezine 65 kilometre mesafedeki Alacabük köyündeki İlk ve Ortaokulda beden eğitimi öğretmenliği yapan Elif Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirneli olduğunu ve karatede çok sayıda derecesinin bulunduğunu söyledi.

Yaklaşık iki yıl önce geldiği Tatvan'da çocuklara sporu sevdirmeye çalıştığını anlatan Yüksel, çocukların da hevesli olduğunu ifade etti.

"Sporu çok seviyorlar"

Karate branşında çalıştırdığı 10 çocuğun bu yıl düzenlenen bölge müsabakalarına katıldığını, bunlardan birinin altın, birinin gümüş ve 7'sinin bronz madalya kazandığını belirten Yüksel, "Çocuklarımız eğitimde başarılı. Eğitimde başarılı olan çocuklar zaten sporda da başarılı olabiliyor. Sporu çok seviyorlar." dedi.

"Beni spora bağlayan öğretmenimi çok seviyorum"

Elif Yüksel'in çalıştırdığı ve 5 Kasım'da Van’da düzenlenen "Bölgesel Cumhuriyet Kupası Karate Turnuvası"nda altın madalya kazanan 11 yaşındaki 7. sınıf öğrencisi Fatma Yegit, hem derslerini hem de sporu çok sevdiğini anlattı. Başarısında öğretmeninin büyük pay sahibi olduğunu vurgulayan Yegit, "Beni spora bağlayan öğretmenimi çok seviyorum. Hedefim milli sporcu olmak ve aynı zamanda derslerime çalışmak. Matematik öğretmeni olmayı düşünüyorum ama spora daha çok ilgim var." dedi.

Aynı turnuvada gümüş madalya kazanan ve kendisiyle aynı sınıfta okuyan Fatma Yegit'in ikiz kardeşi Zehra ise madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu ifade etti. 

HABERE YORUM KAT