1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kasaplar kurasız hac ibadeti yapabilecek
Kasaplar kurasız hac ibadeti yapabilecek

Kasaplar kurasız hac ibadeti yapabilecek

İslam Kalkınma Bankası ve Türkiye İşçi Bulma Kurumunun ortaklaşa yürüttüğü protokolle, kasap ve kasap işçileri kurasız hac ibadeti yapabilecek.

A+A-

Özel bir şirketin Konya Temsilcisi Burhan Nokta, hacca gitmek isteyip de gidemeyen hacı adaylarının, belirli şartlar dahilinde, kasap ve kasap yardımcılarının yardımcı işçi olarak hac ibadetini yerine getirebileceklerini söyledi.

Hac kurası çıkmayan hacı adayları için umut olan organizasyona 21-60 yaş arası erkeklerin başvurabileceğini bildiren Nokta, şunları kaydetti:

''Türkiye'de 30 yıldan beri her yıl bu organizasyonu yapıyoruz. Hac mevsimi için kasap ve kasap yardımcısı kayıtları başlamıştır. Daha önce hac vazifesini yapan veya yapmayan herkes başvurabilir. Kasap olarak başvuran adayların, kasaplık becerisine sahip olması gerekmektedir. Diğer kadrolar için böyle bir şartımız yoktur. Kasaplar, İslam Kalkınma Bankası yetkilileri tarafından sınava tabi tutacak. Konya'daki sınavımız 17 Ocak'ta yapılacak. Başvuru için aşı kartı ve pasaport gerekiyor. Konya'dan 120 kişilik kontenjan var. Her yıl olduğu gibi bu yıl da havayolu ile gideceğiz. Programımız 25-30 günlüktür." 

HABERE YORUM KAT