1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kaynak: Türkiye'yi asla istikametinden saptıramayacaklar
Kaynak: Türkiye'yi asla istikametinden saptıramayacaklar

Kaynak: Türkiye'yi asla istikametinden saptıramayacaklar

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kayseri'deki terör saldırısına ilişkin, "Bu hadise Türkiye'ye hangi mesaj verilmek istenirse istensin, Türkiye'yi asla istikametinden saptırmayacaktır." dedi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte bütün dünyaya bir insanlık örneği göstermek için hazırlandıklarını belirtti.

Halep civarında insanlar, savaş uçaklarının attığı bombalarla harabe haline gelmiş enkazların altında can çekişirken Kahramanmaraş'ta ve aynı gün Osmaniye'de de hazır olan, en ileri düzey insani ve hijyen şartlarını taşıyan barınma merkezinin açılışını gerçekleştireceklerini anlatan Kaynak, Kayseri'deki terör saldırısına da değinerek, "Tabii bu hadise Türkiye'ye hangi mesaj verilmek istenirse istensin, Türkiye'yi asla istikametinden saptırmayacaktır. Türkiye etrafından olup bitenlere kayıtsız kalmayacaktır. Çünkü Türkiye'nin güvenliği etrafındaki ülkelerdeki sınırlarından başlar. Oradaki istikrardan, huzurdan başlar." diye konuştu.

Halep'ten tahliyeler

Bir gazetecinin Halep'le ilgili son duruma ilişkin sorusu üzerine Başbakan Yardımcısı Kaynak, Halep'te evvelki gün tahliyelerin başladığını bildirdi.

7 bin 500'den fazla sivilin Halep'ten İdlib'e doğru açılan, batıya doğru açılan tahliye koridorundan Ramuse bölgesini geçerek, muhaliflerin koordinatörlüğündeki bölgeye, İdlib'e geçtiklerini anlatan Kaynak, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dün mekik demokrasisi adeta sürdürdü Türkiye Cumhuriyeti hükümeti. Dışişleri Bakanımız defalarca İran Dışişleri muhatabıyla görüştü. Başbakanımız İran Cumhurbaşkanı Yardımcısıyla görüştü. Cumhurbaşkanımız çok çeşitli taraflarla görüştü. Bu gece bu çalışmaları biz devam ettirdik. Zannediyorum birazdan inşallah iyi bir havadis alacağız. Taraflar arasında belli bir uzlaşmanın sağlandığını az önce buraya gelirken haber aldık. Umarım bu uzlaşma bozulmaz."

HABERE YORUM KAT