1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayseri'de Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonası başladı
Kayseri'de Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonası başladı

Kayseri'de Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonası başladı

Kayseri'nin Talas ilçesinde bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Şampiyonası başladı.

A+A-

Kayseri'nin Talas ilçesinde bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Şampiyonası başladı.

Talas Belediyesi tarafından organize edilen, 2 bin rakımlı Ali Dağı'ndaki şampiyonaya 5 ülkeden 130 sporcu katılıyor.

Belediye başkanı Mustafa Palancıoğlu, şampiyona öncesinde yaptığı açıklamada, yaklaşık 45 kilometrelik güzergah üzerinde gerçekleştirilecek yarışmaların 5 gün boyunca devam edeceğini ve en uzun mesafeye giden sporcuların dereceye gireceğini söyledi.

Yarışmanın Tomarza-Akmescit istikametinde yapılacağını belirten Palancıoğlu, şampiyonaya Türkiye, İran, Rusya, Ukrayna ve Bulgaristan'dan 130 erkek ve kadın sporcunun katıldığını kaydetti.

Talas Belediyesi olarak geçen ay yelken kanat yarışmasını düzenlediklerini, bu yıl da yamaç paraşütü yarışmasına ev sahipliği yaptıklarını anlatan Palancıoğlu, şöyle devam etti:

"Ali Dağı, yelken kanat ve yamaç paraşütü gibi hava sporları açısından dünya çapında önemli bir merkez. Bu tür organizasyonlar ilçenin tanıtım ve turizmine de katkı sağlıyor. Her yıl bu iki yarışmanın da organizasyonunu en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Geçen yıl Belgrad'da, Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için yarıştık. Son ikiye kaldık ama İtalya'ya kaybettik. Bundan sonra da uluslararası yarışmaları Kayseri'ye getirmek için çaba göstereceğiz."

Şampiyonaya katılan sporcular ilk gün açılış ve antrenman uçuşları yaptı.

HABERE YORUM KAT