1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kazdağları’ndaki yangın kontrol altına alındı
Kazdağları’ndaki yangın kontrol altına alındı

Kazdağları’ndaki yangın kontrol altına alındı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde Kazdağları'nda çıkan orman yangını havadan ve karadan yoğun müdahale sonrasında kontrol altına alındı.

A+A-

Balıkesir'in Edremit ilçesinde Kazdağları'nda çıkan orman yangını havadan ve karadan yoğun müdahale sonrasında kontrol altına alındı. Yangında 30 hektar ormanlık arazi zarar gördü.

Gece başlayan yangına Balıkesir, İzmir ve Manisa Orman Bölge Müdürlüklerine ait 7 helikopter, 16 arazöz, 6 su tankeri, 7 ilk müdahale aracı, 4 dozer ve 200 personelle müdahale edildi. Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı yangının kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

Yangında fıstık çamı ve kızılçam ağaçlarının bulunduğu 30 hektarlık alanın zarar gördüğünü vurgulayan Kırcı, "Yangın büyük ihtimal ile insan kaynaklı piknikçi ateşinden çıkmış olduğunu düşünüyoruz. Aşırı rüzgar ile birlikte gece saatlerinden sabaha kadar kontrol altına almak için 16 arazöz, 6 su tankeri. 7 tane ilk müdahale aracımız ile 4 tane dozerimiz, 200'e yakın işçimiz ile müdahale ettik. Sabahleyin de günün ağarması ile birlikte 7 helikopter müdahale etti. Şu anda yangın kontrol altında. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 30 hektar civarında bir alanın etkilendiğini düşünüyoruz" dedi.

Kazdağları’ndaki yangın kontrol altına alındı

Kazdağları’ndaki yangın kontrol altına alındı

HABERE YORUM KAT