1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. KEDEM öğrencileri Mevlana’yı mesnevi gösterisiyle andı
KEDEM öğrencileri Mevlana’yı mesnevi gösterisiyle andı

KEDEM öğrencileri Mevlana’yı mesnevi gösterisiyle andı

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Mesnevi 25 bin 600 beyitten oluşuyor. Kendimizi sorguladığımız çok güzel beyitler bulunuyor. Hz.Mevlana'nın öğretmek istediklerini iyi anlamalıyız" dedi.

A+A-

KEDEM(Keçiören Belediyesi Eğitime Destek Merkezi) öğrencileri, ünü tüm dünyaya yayılan büyük İslam alimi Hz. Mevlana'nın 743'üncü vuslat yıl dönümü nedeniyle bir program hazırladı. Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da izledi. Hz. Mevlana'nın hayatının anlatıldığı ve ünlü 7 öğüdünün okunduğu programda öğrenciler ayrıca, Mesnevi'den seçilen hikayelerden oluşan bir tiyatro gösterisi sahnelediler.

"Hz.Mevlana'nın öğretmek istediklerini iyi anlamalıyız"

Mevlana'yı anma programında emeği geçen öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileri tebrik eden Mustafa Ak, izleyicilere "Sizler de beğendiniz mi?" diye sordu, izleyiciler de soruya güçlü bir alkışla yanıt verdiler. Mesnevi'den seçilen hikayelerden oluşturulan tiyatro gösterisini beğeniyle izlediklerini ifade eden Başkan Ak, "Mesnevi 25 bin 600 beyitten oluşuyor. Kendimizi sorguladığımız çok güzel beyitler bulunuyor. Hz.Mevlana'nın öğretmek istediklerini iyi anlamalıyız" şeklinde konuştu.

"KEDEM sadece kendisiyle yarışarak her yıl daha iyi bir noktaya geliyor"

KEDEM'in eğitim döneminin başarılı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Mustafa Ak, "KEDEM sadece kendisiyle yarışarak her yıl daha iyi bir noktaya geliyor. Bizler çocuklarımızın ailesine, milletine, devletine, dinine bağlı olması için değerler eğitimi veriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın öz güveni tam bireyler olarak yetişmelerini istiyoruz. Sahnede çocuklarımızın sergilediği performansla gurur duydum. İçlerinde çok yetenekli olanlar var. Başarılarınızın devamını diliyorum" diye konuştu.

Programda görev alan bütün öğrenci ve öğretmenlere kol saati hediye eden Başkan Ak, KEDEM ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT