1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kefe Yaylası yenileniyor
Kefe Yaylası yenileniyor

Kefe Yaylası yenileniyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam Kefe Yaylası, yenileme çalışmaları sürüyor.

A+A-

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam Kefe Yaylası, yenileme çalışmaları sürüyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yapımı devam eden Kefe Yaylası'nın yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Kefe Yaylası'nda tesislerin yapıldığı ilk günden bu yana uzun bir zaman geçti. O günkü şartlarda küçük işlemler yapılmıştı ancak bugün ihtiyaca cevap veremiyor. Bölgenin alt yapısı da yetersiz kalıyor. Onun için 121 Dev Proje içinde yer verdiğimiz Kefe Yaylası'nı yenileme çalışmalarını harekete geçirdik.

Kefe Yaylası, alt yapısı baştan aşağı yenilenmiş, Ege'nin en bakımlı en düzgün yaylası olarak, misafirlerini en üst seviyede ağırlar hale gelecek" dedi.

Yaylaya gelen vatandaşların günlük ihtiyaçlarını karşıladıkları yapıların da yenileneceğini kaydeden Başkan Zolan, "Yaylada çadırlarda kalan vatandaşlarımızın günlük ihtiyaçlarını karşılayan manav, kasap, restoran gibi küçük baraka yapılar vardı. O yapıları kaldırıyoruz. Yerlerine daha modern, çevreye duyarlı, ahşap şeklinde yeni restoran, manav, kasap ve çay bahçesi yapıyoruz. Buraya gelen vatandaşlarımız 15 gün, 1 ay kadar kalıyorlar. Her türlü alt yapısıyla duş ve lavabo ihtiyaçlarını giderecek hızlı bir çalışma başlattık. İnşallah seneye Kefe Yaylası, alt yapısı baştan aşağı yenilenmiş, Ege'nin en bakımlı yaylası olarak, misafirlerini en üst seviyede ağırlar hale gelecek. Denizlimizden ve çevre illerden gelen insanlarımız burada nefes alacak. Şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

Kefe Yaylası yenileniyor

HABERE YORUM KAT