1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kepez Park Orman kapılarını açıyor
Kepez Park Orman kapılarını açıyor

Kepez Park Orman kapılarını açıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Park Orman projesindeki çalışmaları inceledi.

A+A-

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Park Orman projesindeki çalışmaları inceledi.

Kepez Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kepez Park Orman 1. kısmı 9 Eylül Cuma günü kapılarını misafirlerine açıyor. Park Orman'ın 1. etabında raylı dağ kızağı, go-kart pisti, çocuk eğlence parkı, macera parkı ve kahvaltı mekânları ziyaretçilerin hizmetinde olacak. Başkan Hakan Tütüncü de 224 bin metrekare büyüklüğündeki proje alanındaki son hazırlıkları yerinde inceledi ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Antalya turizmine hizmet verecek projeler ürettiklerini belirten Tütüncü, "Park Orman, Antalya turizminin yeni gözdesi olacak. 9 Eylül'de 1. kısmını açıyoruz. Park Orman'ın resmi açılışı ise daha sonra yapılacak" dedi.

Türkiye'nin 3. raylı dağ kızağı Kepez'de

Misafirlerini, doğa, eğlence, macera ile buluşturacak olan Park Orman'ın en ilgi çekici bölümü ise raylı dağ kızağı olacak. Ziyaretçiler, 540 metre inişi, 270 metre tırmanışı olan raylı dağ kızağı parkurunda adrenalini yaşayacak.

Kepez Park Orman'daki bu eğlence sistemiyle Antalya, Ankara ve Gaziantep'ten sonra dağ kızağının bulunduğu 3. kent oldu. Güvenlik testinden de başarıyla geçen parkurunda tünellerinde olduğu dağ kızağında 24 vagon hizmet verecek. Park Orman'daki raylı dağı kızağı 810 metre parkuruyla Türkiye'nin en uzunu olacak.

Park Orman'da dikkat çeken diğer bir ünite ise 37 metre uzunluğundaki seyir kulesi. Asansör sistemi ile çıkılacak olan seyir kulesi aynı zamanda 300 metre uzunluğundaki zipline parkurunun için platform olarak da kullanılacak. Seyir kulesinin tepesine ise Kız Kulesi'nin replikası da konulacak. 24 Aralık'ta temeli atılan çevreci proje Kepez Park Orman, Kepez Varyantı'nın başlangıcının sağ tarafında, Arif Nihat Asya Kültür Merkezi'nin de bulunduğu Meşe Kapısı Ormanı'nda 224 dönümlük alana yapıldı. Park Orman, Fatih Tramvay Durağı'ndan 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

İhalesi canlı yayında yapıldı

Şeffaflık adına ihalesi, görsel medya organlarında canlı olarak yayınlanan projede şu üniteler yer alıyor:

"ATV safari, dağ kızağı, paintball, go-kart, denge parkuru, gezi treni, zorb topu, çocuk köyü, macera parkuru, alışveriş sokağı, keçi-kuş parkı, yapay göl, yapay şelale, tematik çocuk eğlence parkı, restaurant, cafe, yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, piknik alanları, manej, basketbol, tenis sahaları ve piknik alanları. "

Belediyeye 30 milyon gelir

Kepez Park Orman'ın ihalesi, proje kapsamında inşaatın yaptırılması ve 25 yıl süre ile kiraya verilmesini kapsıyor. Yapım maliyeti yaklaşık 10 milyon lira olan Projenin, Kepez Belediyesi'ne, 30 milyon lira kira geliri getirmesi bekleniyor.

Kepez Park Orman kapılarını açıyor

Kepez Park Orman kapılarını açıyor

Kepez Park Orman kapılarını açıyor

HABERE YORUM KAT