1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kılıçdaroğlu FETÖ'den tutuklananlara sahip çıktı
Kılıçdaroğlu FETÖ'den tutuklananlara sahip çıktı

Kılıçdaroğlu FETÖ'den tutuklananlara sahip çıktı

Kemal Kılıçdaroğlu, PKK ve FETÖ'nün basın ayağına yönelik soruşturmalarda tutuklanan isimlere sahip çıktı.

A+A-

YENİKAPI RUHUNU YANLIŞ ANLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ terör örgütünün ihanet ve kalkışma gecesi olan 15 Temmuz'da demokrasisine sahip çıkan milletin üzerine bomba yağdıran üniformalı teröristlere ilişkin skandal bir olaya daha imza attı.

Yenikapı’da düzenlenen tarihi 15 Temmuz mitinginde 15 Temmuz Şehitleri'nin isimleri teker teker okunarak anılmış, meydanda bulunanlar da her şehidin isminin okunmasıyla birlikte 'Burada’ diye seslenmişti.

Adana'da miting düzenleyen CHP lideri, FETÖ terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan isimleri sayarak yoklama aldı.

CHP'LİLER BİLE ŞAŞKINA DÖNDÜ

Kılıçdaroğlu, konuşmasının bir bölümünde alanda toplananlara hitaben, "Şimdiz sizlere FETÖ'den tutuklanan gazetecilerin isimlerini okuyacağım. Her isimden sonra 'burada' diyeceksiniz. Tamam mı?" dedi.  Partililer bir süre şaşkınlık yaşadıktan sonra kalabalıktan cılız bir  'tamam' sesi yükseldi.

CHP Meclis grup toplantısında 15 Temmuz şehitlerini yuhalanmasına sessiz kalan Kılıçdaroğlu, Altan kardeşler, Ali Bulaç, Nazlı Ilıcak, Şahin Alpay ve Atilla Taş gibi FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan isimleri sayarak, meydandaki kalabalığa “Burada” dedirtti.

HABERE YORUM KAT