1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu: "Onların hiçbiri müslüman değil"
Kılıçdaroğlu: "Onların hiçbiri müslüman değil"

Kılıçdaroğlu: "Onların hiçbiri müslüman değil"

A+A-

Askerimize polisimize alçakça pusu kuran teröristleri ziyarete giden ve hainleri 'cici çocuk' gibi parlatan Kılıçdaroğlu şehit yakınlarıyla ilgili ise skandal ifadeler kullandı. Şehit cenazelerinde, şehit yakınları tarafından protesto edilen Kılıçdaroğlu, "Onların hiçbiri müslüman değil" dedi.

Konuşmasında partisinin il başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, "Mücadeleyi birlikte yapacağız. Asla ve asla mücadelemizden ödün vermeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun. Söyledim. Eğer işin ucunda hayatımızı kaybetmek varsa birilerinin çakalların kurşunuyla tehdit edileceksek asla yolumuzdan dönmeyeceğiz. Sonuna kadar gideceğiz" diye konuştu.

"BANA SALDIRANLAR MÜSLÜMAN DEĞİL"
Katıldığı şehit cenazelerinde yaşanan olaylara değinen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ramazan ayındayız. Mübarek bir aydayız. Hepimizin manevi duygularının yoğunlaştığı bir aydayız. Eğer cenaze namazına gidip namaz kılıyorsanız ve birileri orada size provokasyonlarla hakaret etmeye kalkıyorsa onların hiçbirisi Müslüman değildir. Hiçbirisi Müslümanlığı bilmiyor. Hiçbirisi insan sevgisini bilmiyor. Ne zamandan beri camiler siyasette arena olmaya başladı? Ne zamandan beri camiler bir partinin arka bahçesi haline dönüştürülmeye başlandı? Biz ibadet mekanlarına siyasetin girmesini istemeyiz. Siyaset ayrı ibadet ayrı. Benim manevi dünyama, vatandaşımın manevi dünyasına bir siyasetçinin el uzatmasını istemeyiz. Onun manevi dünyasına el uzatanlar onun namusuna el uzatmış demektir"

HABERE YORUM KAT

1 Yorum