1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu'ndan OHAL değerlendirmesi
Kılıçdaroğlu'ndan OHAL değerlendirmesi

Kılıçdaroğlu'ndan OHAL değerlendirmesi

Kılıçdaroğlu, OHAL kararıyla ilgili Başbakanlık tezkeresine ilişkin grup kararı alıp almadıkları sorusu üzerine, "Demokrasi için grup kararı mı alınır? Demokrasiyi savunuyoruz." dedi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek olan, olağanüstü hal kararıyla ilgili Başbakanlık tezkeresine ilişkin grup kararı alıp almadıkları sorusu üzerine, "Demokrasi için grup kararı mı alınır? Demokrasiyi savunuyoruz." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Genel Kurulunda görüşülecek olağanüstü hale ilişkin Başbakanlık Tezkeresi ile ilgili herhangi bir grup kararı almadıklarını bildirdi. 

CHP TBMM Grubu, Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı. 

Kılıçdaroğlu, toplantı çıkışında basın mensuplarının OHAL kararıyla ilgili değerlendirmesini sormaları üzerine, partisinin görüşlerinin Genel Kuruldaki değerlendirmelerde ortaya konulacağını belirtti. 

"Olağanüstü hal oylaması için grup kararı aldınız mı?" sorusuna ise Kılıçdaroğlu, "Hayır. Demokrasi için grup kararı mı alınır arkadaşlar? Demokrasiyi savunuyoruz biz." karşılığını verdi. 

Öte yandan yaklaşık iki saat süren basına kapalı grup toplantısında milletvekillerinin darbe girişimi ve sonrasındaki olağanüstü hal kararına ilişkin görüşlerini aktardıkları öğrenildi. 

Kılıçdaroğlu, grup toplantısının ardından Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleriyle de bir araya geldi. 

HABERE YORUM KAT