1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Kilisli esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borcu silinecek'
'Kilisli esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borcu silinecek'

'Kilisli esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borcu silinecek'

Kilis Belediye Başkanı Kara, "Aralık ayındaki Bütçe Kanunu'nda, esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borçları ödenecek ve primler alınmayacak" dedi.

A+A-

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, şehre atılan roketler nedeniyle Bakanlar Kurulunca esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borçlarının silineceğini bildirdi.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odasında kentteki sivil toplum kuruluşları ve oda başkanlarıyla bir araya gelen Kara, burada yaptığı konuşmada , Kilis'e atılan roket mermilerinin ardından oluşan olumsuz havanın hızla dağıldığını söyledi.

Şehrin ekonominin tekrar canlanabilmesi adına çeşitli kampanyalar yürütüleceğini belirten Kara, bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla esnafın mağduriyetinin giderilmesi için önemli adımlar atılacağını aktardı.

Bakanlar Kurulunun Bağ-Kur ve SSK borçlarını silme yetkisi bulunmadığını, bu konunun Bütçe Kanunu ile alakalı olduğunu dile getiren Kara, şunları kaydetti:

"Aralık ayındaki Bütçe Kanunu'nda ertelenen Bağ-Kur ve SSK borçları ödenecek ve primler alınmayacak. Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın Kilis'e gelip bazı şeyleri söylediği takdirde bu mesafe çok daha hızlı olur. Ama bizim de buna bir altyapı hazırlamamız gerekiyor. Ayakkabı ihtiyacımız olmasa bile bir tane daha ayakkabı alalım o ayakkabıyı da bir ihtiyaç sahibine verelim. Yani piyasaya hareket döngüsü getirelim bu sayede. Bir siyasi atmosfer olmadan bu çarkı harekete geçirelim. Karınca kararınca biz bu çarkın dönebilmesi için bir ivme kazandıralım."

"Füze menzilinin dışına çıktık şu an rahatız ve güvendeyiz"

Kilis'teki güven ortamın normal seyrinde ilerlediğini vurgulayan Kara, "Biz füze menzilinin dışına çıktık şu an rahatız ve güvendeyiz. Hepimiz harcama yapacağız ve biz Kilis’i tekrar ayağa kaldıracağız." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT