1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Kızılay Haftası Sokağı" açıldı
"Kızılay Haftası Sokağı" açıldı

"Kızılay Haftası Sokağı" açıldı

"Kızılay Haftası" etkinlikleri kapsamında Ankara'nın Etimesgut ilçesinde Kızılay Haftası Sokağı'nın açılışı gerçekleştirildi- Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan:"Geçen sene 700 bin civarında çocuğa ulaştık, bu sene hedef 1,5 milyon çocuğa Kızılayı tanıtma

A+A-

ANKARA (AA) - Türk Kızılayı Genel Müdürü İbrahim Altan, son yıllarda Kızılay Haftası'nda yapılan etkinlikleri çeşitlendirerek, kreşten üniversiteye kadar çocuklara ve gençlere odaklandıklarını belirterek, "Geçen sene 700 bin civarında çocuğa ulaştık, bu sene hedef 1,5 milyon çocuğa Kızılayı tanıtmak, faaliyetlerini anlatmak ve onları gönüllü Kızılay elçileri yapmak." dedi.

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Etimesgut yerleşkesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle Kızılay Haftası Sokağı'nın açılışı yapıldı.

Etkinliğe katılan çocuklara Türk Kızılayınca hazırlanan çizgi filmlerin izlettildiği ve çeşitli hediyelerin dağıtıldığı törende konuşan Genel Müdür Altan, 1941'den beri 29 Ekim'den itibaren bir haftalık sürenin Kızılay Haftası olarak kutlandığını söyledi.

Hafta kapsamındaki etkinliklerle Türk Kızılayının faaliyetlerini çocuklara daha iyi anlatmayı amaçladıklarını ifade eden İbrahim Altan, şunları kaydetti:

"Etimesgut yerleşkemizde ilk defa yaptığımız bu etkinlikleri önceleri okullara bizzat giderek, şehir meydanlarında yapıyorduk. Bu sene burada 20 bin çocuğu misafir edeceğiz, onlara afetlerden korunma, afet bilinci ve Kızılaycılıkla ilgili bilgiler vereceğiz. Geçen sene 700 bin civarında çocuğa ulaştık, bu sene hedef 1,5 milyon çocuğa Kızılayı tanıtmak, faaliyetlerini anlatmak ve onları gönüllü Kızılay elçileri yapmak."

Konuşmanın ardından Altan, AFAD tırında öğrencilerle birlikte deprem simülasyonuna katıldı.

HABERE YORUM KAT