1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kocasinan’da dört dörtlük kurban bayramı hizmeti
Kocasinan’da dört dörtlük kurban bayramı hizmeti

Kocasinan’da dört dörtlük kurban bayramı hizmeti

Kocasinan Belediyesi, Kurban Bayramı'na tüm hazırlıkları tamamlandı.

A+A-

Kocasinan Belediyesi, Kurban Bayramı'na tüm hazırlıkları tamamlandı. Kurban Bayramı'nda da sosyal belediyecilik örneğine imza atan Kocasinan Belediyesi, vatandaşların kurban kesimlerini daha temiz ve daha sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilebilmesi için kurban kesim yerlerini hijyenik olarak temizledi. Bölge sınırları içerisinde de mezarlıklar başta olmak üzere temizlik ve çevre düzenlemesi gibi konularda çalışmaları yapan Kocasinan Belediyesi, ilçe sakinlerine sorunsuz bir bayram yaşatmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kurban kesimi yapılan alanların hijyenik ilaçlamasının ve temizliğinin yapıldığını ifade ederek, Kurban Bayramı öncesi ve sonrası için bütün hazırlıkların tamamlandığını vurguladı.

İlimiz sakinlerinin huzur içinde bir Kurban Bayramı geçirmeleri için en ufak ayrıntıyı dahi düşündüklerini kaydeden Başkan Çolakbayrakdar, "Vatandaşlarımızın bayram süresini daha temiz ve daha nezih bir şekilde geçirebilmeleri amacıyla, Kocasinan Belediyesi ekiplerimizce yapılan çalışmalar kapsamında kurban kesim yerleri günlük özel olarak ilaçlanıyor. Cadde ve sokaklar ile yeşil alanlarda bulunan yürüyüş yolları modern süpürge araçlarımızla süpürülerek temizleniyor. Bayram süresince gezi ve dinlenme amaçlı ziyaretçi akınına uğrayacak olan piknik yerleri ve parklarda da genel temizlik çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Kocasinan'da bulunan cami ve mescitler sürekli olarak ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Kurban Bayramı öncesinde ekiplerimiz bölgemizde bulunan bütün ibadethanelerin temizliğine de özen gösteriliyor." ifadesini kullandı.

Kocasinan'daki mezarlıkların da Kurban Bayramına hazırlandığını belirten Başkan Çolakbayrakdar, "Şu ana kadar belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz rutin faaliyetlere, Kurban Bayramı dolayısıyla ek çalışmalar yaptık. Bayram süresince vatandaşlarımızın, vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaretlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm önlemleri alıyoruz." diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar, Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını, şehrimize, ülkemize, tüm İslam Alemine ve insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesi dileğinde de bulunarak sözlerini noktaladı.

Kocasinan’da dört dörtlük kurban bayramı hizmeti

Kocasinan’da dört dörtlük kurban bayramı hizmeti

HABERE YORUM KAT