1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya, 15 Temmuz Şehitlerini unutmuyor
Konya, 15 Temmuz Şehitlerini unutmuyor

Konya, 15 Temmuz Şehitlerini unutmuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, ismi Rektörlük olan otobüs durağının ismini değiştirerek 15 Temmuz Şehitler Durağı olarak değiştirdi.

A+A-

15 Temmuz’da FETÖ Terör örgütüne bağlı darbeci askerlerin şehit ettiği vatandaşlarımız unutulmuyor. Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz dönemlerde canlarını hiçe sayarak sokağa çıkan vatandaşlarımızdan 244 tane şehit verilmişti. Tüm Türkiye ve Konya şehitleri unutmuyor ve unutturmuyor. O gece vatanı için canlarını veren şehitlerimize vefa göstermek ve unutulmamaları için Konya’da, ismi Rektörlük olan durağın ismi 15 Temmuz Şehitleri olarak değiştirildi. Durak’ta, Türk Bayrağı ve darbe girişiminin kaderini değiştiren Ömer Halisdemir’in fotoğrafının yanında diğer şehitlerin isimleri de yazıyor.

VATANDAŞ DEĞİŞİKLİKTEN MEMNUN

Durakta bekleyen vatandaşlardan üniversite öğrencisi Rümeysa Şule Çalışkan değişiklikten memnun olduklarını belirterek; ’15 Temmuz bu ülkenin vatandaşları olarak bizim sınavımızdı. O zor gece de ülkesi için canını verenleri unutmamamız ve ülkemizin değerini bilmemiz lazım. Büyükşehir Belediyesine bu değişiklikle bize her eve, okula, işimize giderken onların sayesinde bunları yapabildiğimizi hatırlattığı için teşekkür ederiz. Bu değişikliği olumlu buldum.’ dedi. 
BÜŞRA AKSAKBAĞI / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT