1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya AK Gençlik'ten Çanakkale'ye çıkarma
Konya AK Gençlik'ten Çanakkale'ye çıkarma

Konya AK Gençlik'ten Çanakkale'ye çıkarma

AK Parti Konya İl Gençlik Kolları, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi”nin yıldönümü ve “Şehitleri Anma Haftası” dolayısıyla bin 300 genci Çanakkale’ye götürdü.

A+A-

Çanakkale’ye hareket öncesi açıklama yapan AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Sait Çelik; “Bugün bize düşen; o gün Osmanlı artık yok denirken Çanakkale’de dirilen, hasta adamın ölmesine izin vermeyen, milli mücadele ruhunun temsili olan ecdadımızı anlayıp, dedelerimizi utandırmamaktır” dedi.  

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi”nin yıldönümü ve “Şehitleri Anma Haftası” dolayısıyla AK Parti Konya İl Gençlik Kolları, bin 300 genci 28 otobüs ile Çanakkale’ye götürdü.

Çanakkale’ye hareket öncesinde basın açıklaması yapan AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Said Çelik, şunları dile getirdi; “Kutlu Ecdadımızdan bugüne, bizlere bu vatanın kalmasını sağlayan, gerek müslüman gerek gayri müslim düşmanlardan cennet vatanımızı korurken, Bedrin Aslanları kadar şanlı oldukları övgüsüne layık olan, şühedanın sesini duyacağınız, o şanlı destanı yazan, tarihe gömmeye kalksak sığmayacak kınalı kuzuların, Mehmetlerin yattığı topraklara gidiyorsunuz.

Rabbimiz Kuran-ı Mübin de buyuruyor ki (Besmele) "Kendilerine savaş açılan Müslümanlara, zulme uğramaları sebebiyle cihad için izin verildi. Şüphe yok ki Allah'ın onlara yardım etmeye gücü yeter."(Hacc 39) Bedir Savaşıyla ilgili inen bu ayet dedelerimize şüphesiz ki ışık olan, yol gösteren ayetlerden biridir. O gün minarelerin ezansız kalmasına, mahyasız kalmasına izin vermeyen ve buna vesile olarak da bizim ecdadımızı seçen, bu şanlı tarihi bizim kaderimize yazan Rabbimize şükrediyoruz. Müslümanlıkla yoğrulan yurdumuzu Müslümansız bırakmayan Rabbimize şükrediyoruz. Tarihte yolculuk yapıp o günlere gidemeyiz ama bugün bile en çirkin orduların onu on beşi ülkemize dost görünüp içten ve dıştan saldırıyor. Bu yolda bizim düşen canlarımız şehit olurken onların leşleri cehenneme atılacak; (Besmele) De ki: Ey kâfirler! Yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz! Ve o ne kötü bir döşektir! " (Ali İmran / 12)

İşte onların sonları budur. Bize düşen; o gün Osmanlı artık yok denirken Çanakkale’de dirilen, hasta adamın ölmesine izin vermeyen, milli mücadele ruhunun temsili olan ecdadımızı anlayıp, dedelerimizi utandırmamaktır. Bizler orda Çanakkale’yi anlayın. Bastığınız toprağın altında yatanın ne amaçla şehit olduğunu unutmayın.

Oradaki ecdadımız bizim için tüm milletler tek millet İbrahim milleti olup şehit düştüler. Bizler o gün Dünyaya Karşı Tek vücut oldu isek bugün de Türk Kürt Zaza Çerkez Arap tek vücut olup dedelerimiz gibi mücadele edeceğiz. Dedelerimiz İslam için toprağa düştü veya yaralandı.

Artık Hakk’ın vaad ettiği günler doğmak üzere. Vakit her zamankinden daha çok mücadele etme vakti, o günlerin hakkını verme vakti, İslam’ı ve bizim olanı koruma vakti. Muzaffer ecdadımızdaki o günkü cihad ve vatan aşkını bizlere de vermesini Rabbimizden niyaz ediyorum. Biz kısık sesleriz, bizi; vatansız bırakma Allah'ım.” 

HABERE YORUM KAT