1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya güne karla uyandı!
Konya güne karla uyandı!

Konya güne karla uyandı!

Hava sıcaklıklarının -20lere kadar düşmesi ile Konya’ya kar yağışı başladı. Gece geç saatlerde başlayan kar yağışı sabaha kadar sürdü. Konyalılar sabaha bembeyaz örtü ile uyandı.

A+A-

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile Konya’ya yılın ilk karı yağdı. Şehir merkezinde arabalar ve evlerin çatıları bembeyaz kar ile kaplandı. Belediye çalışanları çalışmalar için hazır durumdaydı. Konya kent merkezinde kar yağışı devam ediyor. Bir süredir sert soğuklar yaşanan Konya’da karın yağması havanın soğukluğunu bir nebze olsun kırdı.

UZMANLARDAN KAR VE BUZLANMA UYARISI

Kışın trafik kazaları yaza oranla %45 artış gösteriyor. Zorlu kış koşulları karın yağması ile şoförler için daha zorlu hale geldi. Şoförlerin kazalar yaşanmaması adına daha dikkatli olması gerekiyor.

Uzmanlar; kış lastiklerinin bu aylarda takılması ve Mart ayının sonuna kadar çıkarılmaması gerektiğini söylüyor. Aynı zamanda uzmanlar, ani fren yapmanın buzlanma nedeniyle araçta savrulmalara neden olacağını bu yüzden kaza yapmamaları için şoförlerin bu konuda dikkatli olması gerektiğini vurguluyor. 

Kendi güvenliği ve trafikte ki diğer araçların güvenliği için trafiğe çıkan her şoförün daha dikkatli olması bekleniyor.

konya-kar--(1).jpg

KARIN TADINI FOTOĞRAFÇILAR VE ÇOCUKLAR ÇIKARDI

Kar yağışı ile birlikte şehirde büyüleyici görüntüler ortaya çıktı. En güzel kareleri yakalamak için fotoğrafçılar adeta birbirleriyle yarıştı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda karın tadını en çok çocuklar çıkardı. Kartopu oynamak için okul bahçelerine ve dışarıya koşan çocuklar kartopu oynayarak ve kardan adamlar yaparak keyifli vakit geçirdi.

VATANDAŞ YAĞAN KARDAN MUTLU

Yağan kar her ne kadar hayat koşullarını zorlasa da vatandaş yine de karın yağmasından memnun. Mikrobun kırılmasından, kar yağışının özlenmesinden dolayı vatandaş karı güzel karşıladı. 
BÜŞRA AKSAKBAĞI / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT