1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü görevinden ayrıldı
Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü görevinden ayrıldı

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü görevinden ayrıldı

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan görevinden ayrıldı

A+A-

Çıpan'ın yazılı açıklaması şöyle:

23 Kasım 2007 tarihinden itibaren sürdürmüş olduğum Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü vazifemi 24.08.2016 tarihi itibariyle tamamlamış ve aslî vazifem olan Selçuk Üniversitesi öğretim üyeliğine tekrar başlamış bulunmaktayım.

İnsanlık tarihinin en mühim şehirlerinden biri, Selçuklu Başkenti, Kültür ve Medeniyet merkezi, Hz. Mevlâna diyarı Konya’ya İl Kültür ve Turizm Müdürü sıfatıyla hizmet etmek benim için ağır mes’ûliyeti olan büyük bir zevk ve şerefti.

Şehrimizi kültürel ve turistik anlamda güçlendirmek, tanıtmak ve şehre katma değer sağlamak için kültür ve turizm sektörünün diğer resmî kurumları, STK’ları ve özel sektör temsilcileriyle samimi bir işbirliği içinde ortak akıl üretmeye gayret gösterdik.

Daha önce vazife yapan bakanlarımıza ve mevcut Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı’nın şahsında her zaman yakın ilgi ve desteklerini gördüğüm kıymetli Bakanlık mensuplarımıza, birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum Valilerimiz Sayın Osman Aydın, Sayın Aydın Nezih Doğan ve Sayın Muammer Erol ile mevcut Valimiz Sayın Yakup Canbolat Bey’in şahsında çok kıymetli Valilik çalışanlarına şükranlarımı arz ediyorum.

23 ve 24. Dönem Milletvekilimiz Sayın Mustafa Kabakçı başta olmak üzere ilgi ve desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, şehrimize çok kıymetli hizmetler sunan, büyük bir anlayış ve işbirliği temeline dayalı çalışma imkânı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek Bey’e ve çok kıymetli ekibine en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

Çok kıymetli Bölge ve İl Müdürleri arkadaşlarıma da gösterdikleri anlayış ve sağladıkları işbirliği için, çok kıymetli Konyalı hemşehrilerime, sanatkâr dostlarıma da yakın alâka ve samimiyetleri için çok teşekkür ediyorum.

Ulusal ve uluslararası seviyede gerçekleştirdiğimiz ve bir marka değer hâline getirdiğimiz kültür sanat programlarımızı tanıtmak, değerlendirmelerde bulunmak ve yapılan diğer faaliyetleri kamuoyuyla paylaşmak bakımından vermiş oldukları destek sebebiyle kıymetli basın mensuplarımıza şükran borçluyum.

Bakanlığımızın Konya’daki diğer birimleri olan Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Müdürü Sayın Fahri Özçakıl ile Sanat Yönetmeni Sayın Yusuf Kayya, Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Sayın Alpay Aksum, Konya Yazma Eserler Bölge Müdürü Sayın Bekir Şahin, Rölöve ve Anıtlar Müdürü Sayın Gülgün Atalay, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Sayın Muammer Koyuncu, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Sayın Erim Sertdemir ve Müze Müdürü Sayın Yusuf Benli’nin şahsında bu kurumlarda çalışan bütün arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Vazife yaptığım müddet zarfında tamamen hasbî ve zaman sınırlaması tanımayan anlayışla bir ekip ruhu oluşturarak çalıştığımız Müdür Yardımcılarımız Sayın Yaşar Sarıcan, Sayın Mehmet Yünden ve Sayın Erdoğan Erdoğmuş ile bütün mesaî arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

İfâ etmiş olduğum Kültür ve Turizm Müdürlüğü yanında Hz. Mevlâna’nın ve şehrimizin diğer manevî mimarlarının hizmetinde olmaktan duyduğum sonsuz huzur ve mutluluk benim en büyük kazancım ve iftiharımdır. Bundan böyle bir öğretim üyesi olarak kültür-sanat faaliyetlerine katkıda bulunmaya ve Konya’mıza hizmete devam edeceğimi kamuoyuna saygıyla arz ediyorum.

HABERE YORUM KAT