1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya'daki FETÖ operasyonunda Ali Egemen tutuklandı!
Konya'daki FETÖ operasyonunda Ali Egemen tutuklandı!

Konya'daki FETÖ operasyonunda Ali Egemen tutuklandı!

FETÖ/PYD yapılanmasıyla ilgili gözaltına alınan Ali Egemen tutuklandı.

A+A-

FETÖ’nün Konya’yı parasal anlamda nasıl kullandıkları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Konya’nın tanınmış firmalarını “paralel müşavirler” tarafından kıskaç altına aldığı iddia edilen Konya’nın tanınmış ismi Ali Egemen tutuklandı.

Ali Egemen  FETÖ'nün sahibi olduğu Mevlana Üniversitesinde Mütevelli ve bu üniversitenin sahibi Gesav Vakfında da mali işlerden sorumlu yönetim kurulu üyeliği yaptı. Aynı zamanda örgütte mütevelli ve üst düzey sohbet grupları olduğu iddiaları var. Ali Egemen’in Memduh Oğuz’la birlikte  FETÖ’nün Konya kasası olduğu iddia ediliyor.

Konya Kamuoyu; Ali Egemen’in ofisi açıldığı günden beri Konya eski emniyet Müdürü Salih Tuzcu’nun buradan çıkmadığı,Millete kurulan kumpas ve tuzakların burada tezgahlandığı, Milletin telefon konuşmaları ve kasetlerinin burada izlenip dinlenip dalga geçildiği, 2008 Haziran’ından sonra artık herkesin bu konuyu bildiği ve bunlardan çekindiğini sadece Salih Tuzcu değil tüm şube müdürleri bunların ofisinden çıkmaz olduğu iddialarıyla sürekli meşguldü. Bu tutuklama ile bu bilgiler tek tek ortaya çıkacak gibi görünüyor.

“Vergi Dairesi Başkanları ile iş dünyasını tehdit eden Ali Egemen ve ekibi 2005-2016 yılların arasında tüm Konya’nın iş alemine kendi bilgileri olmadan vergi denetimi yapılamayacağı, her türlü incelemelerinde kendilerinin Meram Yeni Yol’daki bürosu tarafından çözüleceği korkusu, işleri çözdürmek isteyen firmalar içinse inanılmaz rakamlar talep ettiklerini tüm iş dünyası konuşuyordu.

Kendi firmalarıyla sözleşme yapanların Vergi Dairesi Başkanlığı ve Maliye bakanlığı kurumları tarafından incelenmez söylemini tüm Konya’ya yayan ve gerekirse “tebliğ çıkarırız, gerekirse kanun değiştiririz” gibi ifadelerle vergi ve maliye ile ilgili kendileri dışında kimseye iş yapma şansı tanımayacak bir hoyratlıkta büyüdükleri iddiaları yüksek sesle konuşuluyordu.

KAYNAK: YENİ HABER

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

3 Yorum