1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya'dan Gazze'ye üç tır yardım eli
Konya'dan Gazze'ye üç tır yardım eli

Konya'dan Gazze'ye üç tır yardım eli

Konya Geçleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Derneğince temin edilen 3 tır yardım malzemesi, Gazze'ye gönderilmek üzere yola çıkarıldı.

A+A-

Konya Geçleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Derneği'nce temin edilen 3 tır yardım malzemesi, Gazze'ye gönderilmek üzere yola çıktı.

Dernek Müdürü Aygül Erdem, dernek önünde düzenlenen uğurlama töreninde, yardım malzemesinin, Başbakanlık ve Kızılay'ın organizasyonuyla, Fi̇li̇sti̇n'e gi̇decek yardım gemi̇si̇yle ulaştırılacağını belirtti.

Filistin'e ilk kez yardımlarını ulaştıracak olmanın heyecanını yaşadıklarını vurgulayan Erdem, "Millet olarak, tari̇h boyunca mazlumun yanında, zali̇mi̇n karşısında olduk. Geçmi̇şi̇mi̇zden gelen paylaşma hukuku ve ümmet bi̇li̇nci̇yle zor durumda kalan kardeşleri̇mi̇ze yardım etmeyi̇ bi̇r borç olarak görmekte ve çalışmalarımıza devam etmekteyi̇z." diye konuştu.

Erdem, tırın içinde, Gazze'de yaşayan i̇hti̇yaç sahi̇bi̇ ai̇lelere ve ni̇şanlı çiftlere ulaştırılması için ev teksti̇li̇, gi̇yi̇m, züccaciye olmak üzere, toplam 15 bin adet ürün bulunduğunu kaydetti.

HABERE YORUM KAT