1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya'ya 5 milyon TL yatırım
Konya'ya 5 milyon TL yatırım

Konya'ya 5 milyon TL yatırım

A+A-

Bilgi ve iletişim hizmetleri şirketi Callus'ı satın aldıktan sonra Türkiye'deki faaliyetlerini "Comdata Türkiye" markası altında yürüten Comdata Group, Konya'ya yatırımlarını sürdürüyor. 2014'ten beri Konya'ya 5 milyon TL'nin üzerinde yatırım yapan Comdata Türkiye, yıl sonuna kadar 650 olan çalışan sayısını 800'e çıkarmayı hedefliyor.

Bilgi ve iletişim hizmetleri şirketi Callus'ı satın alarak Türkiye pazarına giriş yapan Comdata Group, Türkiye ve Konya ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Callus’tan “Comdata Türkiye”ye değişim sürecini bu yıl itibariyle tamamlayan Comdata Group, Konya'da bir basın buluşması gerçekleştirerek marka dönüşüm sürecini ve önümüzdeki dönem Konya'ya yapmayı planladığı yatırımları açıkladı.

Düzenlenen iftarda Konya basınıyla bir araya gelen Comdata Türkiye Genel Müdürü Bahadır Pekkan, Konya'ya yaptıkları yatırım miktarını ve buna bağlı olarak istihdam ettikleri kişi sayısını artırmayı hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi: "Comdata Türkiye olarak, Türkiye ve Konya ekonomisine yaptığımız katkıdan son derece mutluyuz. Bu katkıyı daha da artırmak için mevcut çalışan sayımızı yıl sonuna kadar 650'den 800'e çıkarmayı hedefliyoruz. İstanbul ve Samsun'dan sonra 2014 yılında devreye aldığımız Konya lokasyonumuza 5 milyon TL'nin üzerinde yatırım yaptık. Bu yatırım miktarını önümüzdeki dönemde artırarak Konya ekonomisinin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz."

Konya lokasyonundan hizmet verilen projelerdeki sonuçlar ve yaratılan yüksek müşteri memnuniyeti nedeniyle merkezlerini büyütme kararı aldıklarını belirten Pekkan, mevcut binanın genişletilmesi tamamlandığında 1300 kişilik çalışan kapasitesine erişeceklerini söyledi. Comdata Türkiye'nin Konya'da hizmet verdiği 11 iş ortağı bulunuyor. Bu iş ortakları arasında Konyalı şirketler Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) ve Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (MEPAŞ) da yer alıyor.

Comdata Türkiye olarak tüm lokasyonlara 2016'da yapacakları 20 Milyon TL'lik yatırımla Türkiye’deki pazarlarını %30 oranında büyütmek istediklerini ekleyen Pekkan, artık çağrı merkezi olmanın da ötesine geçerek müşterilerinin uzun vadeli çözüm ortağı olmayı hedeflediklerini söyledi. Telekom, enerji, finans, sigorta ve perakende gibi ekonominin önemli sektörlerine müşteri deneyimi hizmeti sunan Comdata Türkiye, sahip olduğu deneyim ve iş süreçlerine kattığı değer ile müşterilerinin uzun vadeli çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

Comdata Türkiye Hakkında

Comdata Türkiye, Telekom, Enerji, Finans, Sigorta ve Perakende gibi ekonominin önemli sektörlerine müşteri deneyimi hizmeti sunan bir şirkettir. Gelir artırımı, müşteri hizmetleri, doküman yönetimi, backoffice ve teknoloji hizmetleri sunan Comdata Türkiye, İstanbul, Konya ve Samsun olmak üzere, müşterilerine üç merkezde hizmet vermektedir. Ana merkezi İtalya'da bulunan Comdata’nın, ülkemizde 3000’e yakın çalışanı bulunmaktadır. Comdata Group’un 20 yılı aşkın uluslararası tecrübesi ve teknoloji altyapısı sayesinde sektöründe öncü olmayı hedefleyen Comdata Türkiye, yenilikçi ve büyüme odaklı yapısıyla müşterilerine en kaliteli ve en hızlı hizmet verme vizyonuyla iş çözümleri geliştirmektedir.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT