1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Korkutan binaya, ilgililer ilgisiz
Korkutan binaya, ilgililer ilgisiz

Korkutan binaya, ilgililer ilgisiz

Daha önce Endüstri Holding’e ait olan bina halen virane şekilde bekliyor. 2012 yılında İl Sağlık Müdürlüğü’ne yani kamuya devredilen binanın durumu çevre sakinlerini korkutuyor.

A+A-

5 yıldır hiçbir şey yapılmayıp kaderine terkedilen bina için bir an önce harekete geçilmesini isteyen Vatandaşlar ve mahalleliler, “Dünyanın en büyük atılımları yapıldı ancak ‘Suç merkezi’ haline gelen bir bina rehabilite edilemedi” diye görüş bildirdiler.

Endüstri Holding’in eski binası yıllardır atıl vaziyette bulunuyor. Bina, kamuya devredilmesine rağmen halen virane şekilde duruyor. Daha önceki yıllarda binayı Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nün aldığı duyurulmuştu. Hatta müdürlüğün buraya taşınacağı bile konuşulmuştu. Şuan bina halen virane şekilde beklerken, daha önce içerisinde fuhuş yapıldığı ve tinercilerin mekânı olduğu şikayetlerine binaen binanın etrafı demir çitlerle korumaya alınmıştı.

HALEN AYNI DURUMDA

Binanın içindeki eşyaların birçoğu daha önceki yıllarda hırsızlar tarafından neredeyse talan edilirken, mahalle halkı da halen bu binanın önünden geçerken tedirgin oluyor. Etrafında çok sayıda sitenin bulunduğu binanın geceleri yine kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığı belirtiliyor. Kamu malı olan binanın halen neden bu şekilde durduğu, özellikle o çevredeki vatandaşlar tarafından merak edilirken, bina veya arsa ile ilgili herhangi bir projenin var olup-olmadığı soruluyor.  2012 yılında Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredilen bina ile ilgili sonrasında ne kararlar alındığı bilinmiyor. O yıl müdürlük tarafından yapılan açıklamada, “25 Mayıs 2012 tarihi itibariyle bina bizim uhdemize geçti. Bina zaten o zamana kadar oldukça büyük bir tahribat almış durumdaydı. Biz, binanın iç kısımlarına girişlerin engellenmesi için bir takım tedbirler aldık. Girişlerini demirlerle kapatmış olmamıza rağmen halen içine girip, işe yarayabilecek bir şeyler varsa almaya çalışanlar var.” denilmişti. Binanın o yıldan bu yana halen aynı vaziyette olduğu görülüyor. 

Salih KÖPRÜLÜ/YENİ HABER GAZETESİ

7-1-1-010.jpg

HABERE YORUM KAT