1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kritik NATO zirvesi başlıyor! Başkan Erdoğan aile fotoğrafında...
Kritik NATO zirvesi başlıyor! Başkan Erdoğan aile fotoğrafında...

Kritik NATO zirvesi başlıyor! Başkan Erdoğan aile fotoğrafında...

ABD-AB kavgasının gölgesinde başlayan zirvede liderler aile fotoğrafı için poz verdi. Başkan Erdoğan, ABD lideri Trump'la fotoğraf çekiminden önce birlikte yürüdü ve sohbet etti.

A+A-

 

Dünya, bugün ve yarın Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenecek NATO zirvesini izliyor. ABD ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki gerilimin gölgesinde başlayan zirvede Türkiye'yi Başkan Recep Tayyip Erdoğan temsil ediyor.

15.30 : Başkan Erdoğan, ABD lideri Trump'la aile fotoğrafından önce birlikte yürüdü ve sohbet etti. İki liderin fotoğraflarını Amerikan Reuters haber ajansı geçti.

6-021.jpeg

14.55 : Zirveye katılan liderler aile fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, ilk sırada ABD Başkanı Donald Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May'in yanında durdu.

7-027.jpeg

14.40 : Avrupa'daki NATO üyesi ülkelerde savunma harcamalarının milli gelire oranı (%)

8-022.jpeg

ERDOĞAN AÇTI

14.30 : Erdoğan, NATO'nun yeni karargahında Türkiye'nin yeni temsilciliğinin resmi açılışını yaptı.

9-017.jpeg

14.10 : ABD Başkanı Donald Trump da NATO merkezine geldi.

13.30 : Başkan Erdoğan, zirve için NATO'nun yeni karargah binasına ulaştı. Başkan Erdoğan'a zirvede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar eşlik ediyor.

Başkan Erdoğan zirvede bugün Almanya ve İngiltere başbakanlarıyla başbaşa görüşecek.

11.50 : Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, zirve öncesinde Türkiye ve Rusya arasındaki S-400 füze alışverişinden geri adım atılmayacağını söyledi.

TRUMP ALMANYA'YI TOPA TUTTU

10.45 : AB'yi uluslararası ittifakın harcamalarına gerekli katkıyı vermemekle suçlayan ABD Başkanı Donald Trump, zirve başlamadan yine gündemi sarstı.

Almanya ve Rusya arasındaki doğalgaz anlaşmasını eleştiren Trump, Berlin yönetiminin Moskova'nın esiri olduğunu savundu: "Almanya Rus gazına milyarlar öderken, NATO Almanya'yı Rusya'dan koruyor, Almanya tamamen Rusya'nın kontrolü altına girdi."

Kameralar karşısına geçen Almanya Başbakanı Angela Merkel ise, "Almanya bağımsızdır ve NATO için çok şeydir" sözleriyle Trump'a yanıt verdi.

İki ülkenin liderleri zirvede başbaşa görüşecek.

HABERE YORUM KAT