1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. KTO'da istihdam toplantısı
KTO'da istihdam toplantısı

KTO'da istihdam toplantısı

KAYSERİ (AA) - Kayseri Ticaret Odası (KTO) ev sahipliğinde 2. İstihdam Seferberliği Toplantısı düzenlendi.KTO Konferans Salonunda Kayseri Çalışma ve İş...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Ticaret Odası (KTO) ev sahipliğinde 2. İstihdam Seferberliği Toplantısı düzenlendi.

KTO Konferans Salonunda Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından düzenlenen toplantıya KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ayşe Ak ve kurum temsilcileri, yönetim kurulu üyeleri ile davetliler katıldı.

Gülsoy, toplantıda yaptığı konuşmada, istihdamın önemine dikkati çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde gerçekleştirilen ve Kayseri'de ilkine büyük katkı sağladığı "Milli İstihdam Seferberliği"nin ikinci fazındaki teşvikleri konuşmak için toplandıklarını söyledi.

Teşviklerin özellikle kadın, genç ve engellilere yönelik birçok yeni düzenlemeyi içerdiğini belirten Gülsoy, "Şüphesiz ki ilkinde olduğu gibi İstihdam Seferberliğinin ikincisinde de desteklerinizi esirgemeyeceksiniz. Bütün bu çalışmalar aslında daha müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşma yolunda hem bir vatandaş hem de bir girişimci olarak üzerimize düşen mesuliyettir." dedi.

İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ayşe Ak da 2017 yılında başlatılan İstihdam Seferberliği'nin ilkinin toplumun tüm kesimlerinden büyük destek aldığını ve Kayseri'nin 20 bin yeni istihdamla ülke genelinde rekor kırdığını belirtti.

Ak, yeni dönemde imalat ve bilişim sektörü teşvikleri, esnaf için "Bir senden bir benden" teşviki ve iş başı eğitim programı ile mevcut teşviklerin devamı niteliği taşıyan teşviklerden oluştuğunu sözlerine ekledi.

Toplantıda iş ve meslek danışmanları Süheyla Malkoç ile Şükriye Ertosun, 2018 yılı yeni istihdam teşvikleri ile iş başı eğitim programı hakkında katılımcılara bilgi aktardı.

HABERE YORUM KAT