1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Kulluk: 'Önemli işler yaptık!'
Kulluk: 'Önemli işler yaptık!'

Kulluk: 'Önemli işler yaptık!'

8 Haziran’da yapılan olağanüstü genel kurulla Atiker Konyaspor’da başkanlık koltuğuna oturan Hilmi Kulluk, 4 aylık süreçte önemli işlere imza attıklarını söyledi

A+A-

Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, kulübün aylık dergisine konuştu. Göreve geldiklerinde önemli sorunları çözdüklerini belirten Başkan Kulluk, kulübün menfaatlerini ön planda tutarak sağlam adımlarla ilerlediklerini ifade etti. Göreve geldiklerinden kısa bir sonra takımı Türkiye’nin önemli teknik direktörlerinden Rıza Çalımbay’a emanet ettiklerini vurgulayan Kulluk, transferde de önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yönetim olarak mali disiplinden asla taviz vermeyeceklerini dile getiren Başkan Hilmi Kulluk, “Kulübü karşılığı olmayan borçlanmanın içine sürüklemeden, geleceğimizi ipotek altına almada, mali disiplinden taviz vermeden, aklıselim hareket ediyoruz. Amacımız aynı istikamette sağlam adımlarla ilerlemek ve camiamıza yeni sevinçler yaşatmak” ifadelerini kullandı.

‘KULÜBÜN DAVALARINI TEMİZLEDİK’
Kulluk, “Yönetim olarak en büyük sorumlarımızdan biri Samuel Eto’o’nun sözleşmesinden kaynaklanan haklarıydı. Bunu da karşılıklı anlaşarak çözmeyi başardık ve büyük bir ödeme yükünden kurtulduk. Aynı zamanda geçmiş dönemlerden kalan birkaç dava dosyasını da temizleyerek gündemimizden çıkardık. Tesisler, stadyum, altyapı, futbol okulları gibi konularda da önemli çalışmalar yaptık. Türkiye’nin en donanımlı riyaset locasını hazırladık. Sezon başı hazırladığımız forma tanıtımıyla A’dan Z’ye bütün spor dünyasının övgüsünü kazandık. Yine sıra dışı bir karar alarak Fenerbahçe maçının gelirini Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’na (SOBE) bağışladık. Az zamanda çok iş yaptık. ” dedi.

 

HABERE YORUM KAT