1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Kurbanla gönüllere köprüler kuruyoruz!
Kurbanla gönüllere köprüler kuruyoruz!

Kurbanla gönüllere köprüler kuruyoruz!

Hayrat İnsani Yardım Vakfı olarak 3 kıta ve 46 ülkede fakirlere kurban yardımı ulaştırdıklarının altını çizen Haydaroğlu vakfın çalışmaları hakkında gazetemize bilgi verdi...

A+A-

Hayrat İnsani Yardım Vakfı olarak 3 kıta ve 46 ülkede fakirlere kurban yardımı ulaştırdıklarının altını çizen Vakıf Konya Bölge Temsilcisi Adnan Haydaroğlu, “Dünyanın birçok yerinde Müslüman kardeşlerimiz çok zor şartlar altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar, Kurban Bayramı bir nebze olsun gülmelerine yardımcı oluyor” dedi. Haydaroğlu, kurbanın kardeşlerimizle ve ihtiyaç sahipleriyle kurulan en güçlü bağlardan biri olduğunu hatırlattı.

adnan-haydaroglu--(1).jpg

15 Temmuz’dan sonra FETÖ’nün faaliyetleri nedeniyle insanların derneklere vakıflara mesafeli durduğunu ve bir ön yargının oluştuğunu söyleyen Hayrat İnsani Yardım Derneği Konya Bölge Temsilcisi Adnan Haydaroğlu, “Darbe kalkışmasından sonra insanların üzerinde bir tedirginlik var. Bu tarihten sonra dernek ve vakıflara karşı bir ön yargı oluştu. İnanlarda diğer derneklere de yardım ettik hallerini görüyoruz şeklinde bir algı oluştu. Kötü misalden misal olmaz.  Hayrat Vakfı olarak bağışı aldığımızda mesaj gider.  Ben de kendim Kenya’ya bizzat gidiyorum. Kendim gidiyorum, kendim resimlendireceğim, kendim başında durup tek tek isimleri sayıp vekâlet vereceğim ki hiçbir şüpheye gerek kalmasın. Başta Türkiye olmak üzere Suriye, Burkina Faso, Kamboçya, Filistin gibi birçok ülkede faaliyetlerimiz olacak. Kısaca mağdur ve mazlum Müslümanın olduğu her yere ulaşmak için çaba sarf edeceğiz. Önümüz Kurban Bayramı. Bu bayramda ehl-i imana daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz bunun çalışmalarını yapıyoruz. Suriye’deki çocuklara biz sahip çıkmazsak terör örgütleri sahip çıkıyor. Biz de bu çocuklara sahip çıkmaya çalışıyoruz.  Bu sene Kurban Bayramında 46 ülkede kurban kesimi gerçekleştireceğiz.  Konya olarak biz bu bayramda inşallah Kenya’ya gideceğiz. Biz oraya hem yetimler için gidiyoruz hem de oradaki ehl-i iman kardeşlerimize kurban yardımları götürmek için gidiyoruz. Oradaki kardeşlerimizin belki yıllardır boğazlarından kırmızı et geçmemiştir.  Benim bir kilo etimle, bir hissemle ne olur dememek gerekiyor. 3-5 kilo et ile hatta 10 lira ile çok şey olur.” şeklinde konuştu.

hayrat.jpeg

“ŞÜKÜR İÇİN KURBAN KESMELİYİZ”

Dünyanın birçok yerinde Müslümanların çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğinin altını çizen Adnan Haydaroğlu,  “FETÖ’ye tepki nedeniyle bu insanlar aç mı kalsınlar? Bu ehl-i iman bayramda etsiz mi kalsın? Bu çocuklar oyuncaksız, kıyafetsiz mi kalsınlar? Bu insanlar zaten yılda bir defa et yiyebiliyorlar. O da bayramdan bayrama.  Dünyanın birçok yerinde Müslüman kardeşlerimiz çok zor şartlar altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Kamboçya’daki Müslüman kardeşlerimize neye ihtiyacınız var diye sorduğumuzda pirinç olsa yeter dediler. Etleri pirinç, ekmekleri pirinç, her şeyleri pirinç olmuş. Çünkü başka bir şey görmemişler, bilmiyorlar.  Allahü Teâla Hazretleri bizlere “Rabbin için kurban kes” diyor. Rabbimize bu kurbanların ne eti, derisi ne kanları ulaşacak. Bu kurbanlar mazlum ve mağdur Müslümanların yardımına koşacak. 15 Temmuz’dan sonra ülkemiz öyle bir beladan kurtuldu ki bir şükür kurbanı kesilemez mi? İşimiz aşımız gidecek, hiçbir şeyimiz kalmayacaktı. Hiç değilse bununun için o bölgelere kurban gönderelim. Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak Kurban hissemiz yurt dışında 400 lira, Suriye’de 500 ve Türkiye’de 600 lira olarak belirledik. Vekâlet usulüyle bu kurbanların kesimini yapıyoruz. Birçok kıtada, belki adını dahi duymadığımız ülkelerde kurban kesimini gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.
İSMAİL KOÇ / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT