1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kuşçuoğlu "Edremit sivil havacılık merkezlerinden biri olacak"
Kuşçuoğlu "Edremit sivil havacılık merkezlerinden biri olacak"

Kuşçuoğlu "Edremit sivil havacılık merkezlerinden biri olacak"

Edremit Körfezi Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Adem Kuşçuoğlu, Edremit Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu'nun açılışının sevindirici olduğunu...

A+A-

Edremit Körfezi Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Adem Kuşçuoğlu, Edremit Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu'nun açılışının sevindirici olduğunu ifade etti.

Başkan Kuşçuoğlu, Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun Edremit Körfezi'ne ve dolayısıyla Balıkesir geneline önemli faydalar sağlayacağını ifade ederek, "Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun kurulum sürecini yakından takip ediyorduk. Yüksekokulumuzun resmen kurulduğunu Resmi Gazete'de gördük. Okulumuzun, önümüzdeki yıl eğitim öğretim hizmetine açılacağını müjdelemek istiyoruz. Biz, sportif havacılık kulübü olarak, havalimanımızın seferlere açıldığı zaman, bölgenin bir havacılık üssü olması için çabalarımız vardı. Daha sonra havalimanımız geliştirildi ve büyüdü. Biz de kulüp olarak bölgemizde uluslar arası havacılık festivalleri yapmaya başladık. Bu festivallerle, bölgedeki gençlere havacılığı sevdirmeyi hedefledik. Festivallere üniversitelerimizi davet ettik. Havacılık bölümü olan üniversitelerimiz tanıtımlarını yaptı. Bunların neticesinde bir çok gencimiz havacılığa merak sardı ve o bölümü bölgede arar duruma geldi. Sonrasında, diğer bölgelerde faaliyet gösteren havacılık okullarının uçuş eğitimleri vermesi için girişimlerde bulunduk. Şu anda 3 sivil havacılık okulumuz burada ülkenin her noktasından katılan öğrencilere uçuş eğitimleri veriyor. Bu girişimlerimiz neticesinde Balıkesir Üniversitemiz ile de ortak çalışmalar başlattık kulüp olarak. Bu çalışmalar sonucunda da bölgemize Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu'nu kazandırmış bulunuyoruz. Bu konudan dolayı mutluyuz. Bu başlangıç olacaktır. Havacılık konusunda daha farklı bölümlerin de açılmasıyla, bölgemizde büyük bir gelişme sağlanacağını umut ediyorum. Edremit sivil havacılık merkezlerinden biri olacak" dedi.

HABERE YORUM KAT