1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kütahya İl Genel Meclisi üyeleri demokrasi nöbetinde
Kütahya İl Genel Meclisi üyeleri demokrasi nöbetinde

Kütahya İl Genel Meclisi üyeleri demokrasi nöbetinde

Kütahya İl Genel Meclisi üyeleri, Zafer Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde halkla buluştu.

A+A-

Kütahya İl Genel Meclisi üyeleri, Zafer Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde halkla buluştu.

Geceye Kütahya İl Genel Meclisi'nin AK Partili ve MHP'li üyeleri tam kadro katıldı.Gecede MHP grubu adına Ömer Aşman, AK Parti adına da Ramazan Aydemir söz aldı.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahyalılar'ın demokrasi sicilinde hiçbir kara lekesinin bulunmadığını ifade etti.

Yılmaz, "Yerel parlamentomuz olan il genel meclisimizde de, sizlere götürdüğümüz hizmetlerde de aynı birlik beraberlik içindeyiz. Ruhunu, bedenini, aklını satmış bu memleketin tertemiz çocuklarına kendi ikballeri uğruna kandırmış, satılmış ruhların memleketimize ülkemize, demokrasimize, milli kurumlarımıza, en önemlisi de 13 yıldır parlattığımız imajımıza büyük darbe vurdular. Ancak Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı iradesiyle, milletimizin demokrasiye bağlılık iradesiyle bunları püskürttük ve çok şükür bu günleri bir şölen havasında kutluyoruz. Bunların düştükleri durumu hep beraber izliyoruz. Bunlarda hiç haysiyet, şeref, vakar yok. Bunların elebaşları Amerika'ya ve Avrupa'ya ne olur beni teslim etmeyin ben sizdenim derken, yerli uşakları ve işbirlikçilerinin bazıları Yunanistan'a kaçıyor, bazıları namusu olan silahlarını bırakıp menfezlere sığınıyor. Azıcık onur kırıntısı olanların bir kaçı da eşime söyleyin beni boşasın, çocuklarım soyadlarını değiştirsin diyebiliyor. Bunlarla aynı ülkede yaşamaktan, televizyonda izlemekten bile hicap duyuyoruz, utanıyoruz. Ama bilmediğimiz, gün geçtikçe farkına varacağımız bir durum yaşıyoruz. Yüce yaratanın ve tarihin bu aziz millete ve devlete sunduğu bir fırsat var. Bu fırsatı hep beraber gün geçtikçe daha net göreceğiz. 40 yıl ihanet elbisesiyle bu milletin insanlarını istismar ettiler. Ama yüce Allah onlara öyle bir son hazırladı ki artık yedi düvel, Türkiye, bütün dünya, çoluk çocuk, yediden yetmişe herkes bunların ihanetini gördü. Artık milletimizi kandıramayacaklar. Başta gözbebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri ve kurumlarımızın tamamından sökülüp atılacaklar. İnşallah o günler yakındır. Bu kalkışmanın sonu devletimiz ve milletimiz için hayırlı olacak. Düşünürsek, bunları 15 Temmuz'dan önce 10 binlerin 10 tanesini tutuklasaydık veya soruşturmaya, gözaltına alsaydık Türkiye ayağa kalkardı. Ama şimdi her şey ayan beyan ortada kimse bir şey diyemiyor. Kolları bağlı giderken kafasını kaldırıp bu milletin yüzüne bile bakamıyorlar. Bu onlara Allah'ın kurduğu son tuzaktı.Bir anayasa kitapçığı atmakla, bu milletin milli gelirinin yüzde 50'sini bir gecede söğüşleyenlerin de eli boş çıktı. Milletimizin kararlı duruşu ve iradesiyle ekonomimiz de büyük bir sınav verdi ve güçlenerek çıktı. Bütün dünya bize bakıyor ibretle. Bu arada bütün siyasi partilerimizin ve milletimizin oluşturduğu birlik ve beraberlikle belki de yıllardır hasret kaldığımız en önemli sonuç, tüm bunları birleştirdiğimizde göreceğiz ki bu sisli havalar bu zor günler geçtiğinde bu ülkenin önü yüzyılları boyu açılacak. Önümüzdeki yıllar daha aydınlık, demokrasimiz daha da güçlenecek, birlik beraberliğimiz daha da güçlenecek. Onun için diyorum ki bu aziz milleti, son dava adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı Cenabı Allah korusun" dedi.

Yılmaz, Kütahya İl Genel Meclisi'nin AK Parti ve MHP'den seçilen toplam 37 üyesinin bulunduğunu sözlerine ekledi. (EFE)

HABERE YORUM KAT