1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Liselilerin sokakta yeri yoktur'
'Liselilerin sokakta yeri yoktur'

'Liselilerin sokakta yeri yoktur'

AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı, liselerdeki idarecilere yönelik eylemlere ilişkin, "Liselilerin sokakta yeri yoktur. Liselilerin yapması gereken, problemleri birliktelik çerçevesinde çözmektir." dedi.

A+A-

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı.

Gündem dışı söz alan CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, ABD'nin Orlando kentindeki bir gece kulübünde düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı. İstanbul'da 26 Haziran'da "LGBT Onur Yürüyüşü" düzenlenmesinin planlandığını ifade eden Doğan, yürüyüşün güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. 

"Liseliler henüz sokağa dökülmedi"

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da lise öğrencilerinin yayınladığı bildirilere değinerek, Atatürk'ün ülkeyi, biat ve itaat eden değil sorgulayan gençliğe emanet ettiğini belirtti.

Yönetimden hoşnutsuz olan herkesin iktidar tarafından "terörist" diye itham edildiğini öne süren Altay, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Altay, "Liseliler henüz sokağa dökülmedi. Dökülmelerini ben de temenni etmem. Ama bununla beraber sokaktan da korkmamak lazım. Sokak demokrasidir, elbette barışçıl olmak kaydıyla." dedi.

"Hukukla ilgili bir konu haline gelir"

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise partisinin eğitime bakış açısının fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi. Liselerde farklı etkinlikler talep edilebileceğini belirten Bostancı, "Bunun yolu yöntemi vardır. Ancak birtakım merkezler organize olarak liselileri sokağa dökmek isterse bu eğitimle değil hukukla ilgili bir konu haline gelir. Liselilerin sokakta yeri yoktur. Liselilerin yapması gereken yaşanan problemler varsa bunu öğretmenler, idare ve aile birlikteliği olmadı Milli Eğitim Bakanlığı birlikteliği çerçevesinde çözmektir." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT