1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Macaristan'dan TBMM'ye destek ziyareti
Macaristan'dan TBMM'ye destek ziyareti

Macaristan'dan TBMM'ye destek ziyareti

Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Kiss, FETÖ'nün darbe girişimi hakkında, "Demokratik ülkelerde bunlar kabul edilemez şeyler. Olanlar karşısındaki sorumluluk, demokrasinizin gücünü gösteriyor." dedi.

A+A-

Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili, "Demokratik ülkelerde bunlar kabul edilemez şeyler. Olanlar karşısında ülkenizin takındığı sorumluluk, demokrasinizin gücünü gösteriyor." dedi.

Kiss, Türkiye-Macaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ve komisyon üyelerini ziyaret etti.

Büyükelçi Kiss, burada yaptığı konuşmada, Macar halkının Türkiye halkına desteğini iletmek üzere ziyareti gerçekleştirdiğini belirterek, 15 Temmuz'da olanları açıklamanın çok güç olduğunu ifade etti.

Kiss, "Demokratik ülkelerde bunlar kabul edilemez şeyler. Olanlar karşısında ülkenizin takındığı sorumluluk, demokrasinizin gücünü gösteriyor." dedi.

Tatilini yarıda keserek, Türkiye'ye döndüğünü aktaran Kiss, "Yaraların en kısa sürede sarılmasını arzu ediyoruz. Yardımcı olacağımız en ufak bir şey varsa bunu bize bildirin." diye konuştu.

Dostluk Grubu Başkanı Aydın da desteklerinden dolayı Macar halkına teşekkür etti.

15 Temmuz'da Türkiye'nin bir kalkışmayla karşı karşıya kaldığını vurgulayan Aydın, bunun Türk ordusuyla herhangi bir alakasının olmadığını, ordu içinde yapılanın bir terör örgütü tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bu kalkışmayı Türk halkının kahramanca bastırdığını anlatan İsmail Aydın, "Bu kalkışmayı gerçekleştirenlere hukuk içinde gereği yapılacaktır." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin uzun yıllardır terörle mücadele ettiğine işaret eden Aydın, Macaristan gibi diğer ülkelerin de Türkiye'nin terörle mücadelesine destek vermesini istedi.

HABERE YORUM KAT