1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Malatya’da 170 bin öğrenci ve 12 bin 500 öğretmen ders başı yaptı
Malatya’da 170 bin öğrenci ve 12 bin 500 öğretmen ders başı yaptı

Malatya’da 170 bin öğrenci ve 12 bin 500 öğretmen ders başı yaptı

2016-2017 yeni eğitim-öğretim yılı bugün okullarda çalan ilk zil ile birlikte başladı.

A+A-

2016-2017 yeni eğitim-öğretim yılı bugün okullarda çalan ilk zil ile birlikte başladı.

Malatya'da üç aylık yaz tatilinin ardından 6 bin derslikte 170 bin öğrenci ve 12 bin 500 öğretmen bugün ilk ders başını yaparken, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ve "İlköğretim Haftası" münasebetiyle Battalgazi Özel İdare İlkokulunda da kutlama programı düzenlendi.

Battalgazi Özel İdare İlkokulunda düzenlenen kutlama programına, Malatya Vali Yardımcısı Miktat Alan, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Yeşilyurt ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşu ile başlayan programda daha sonra öğrenciler İlköğretim Haftası ile ilgili yazı ve şiir okudu. Kutlama programında daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

İlk olarak söz alan Battalgazi Özel İdare İlkokulu Müdürü Atilla Köse, eğitimin ve öğrenmenin önemini vurgulayarak, "Sevgili Peygamberimiz bir Hadis-i Şerif'inde şöyle buyuruyor, "İlim Çin'de de olsa gidip alınız'. Hz. Ali ise, "Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum" buyurmuşlardır. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarındandır" dedi.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, Malatya'da, 2016-2017 eğitim öğretim dönemine 170 bin öğrenci, 6 bin derslik ve 12 bin 500 öğretmen ile girildiğini söyledi.

Tatlı Konuşmasında 15 Temmuz'da yaşanılan darbe girişimini ve Türk Halkının girişim karşında gösterdiği ruhu bir hafta boyunca öğrencilere anlatacaklarını dile getirerek, "Malatya'da bütün okullarda 15 Temmuz darbe girişimini hafta boyunca işleyeceğiz ve demokrasini bayrağının yükseldiği 15 Temmuz'u bütün ayrıntıları ile çocuklarımıza anlatacağız. Bizler 15 Temmuz ruhuna ve demokrasiye sahip çıkacak genç nesiller yetiştireceğimize söz veriyoruz" şeklinde konuştu.

Yeni eğitim öğretimin hayırlı olmasını temenni eden Malatya Vali Yardımcısı Miktat Alan ise, eğitimde teknolojinin önemine dikkat çekerek yeni eğitim öğretim dönemi öncesi öğretmenlere tavsiyelerde bulundu. Alan, "Unutmayınız ki okullar hayatın küçük bir kopyasıdır, sizler de öğrencilerimizin model aldığı örnek şahsiyetlerdensiniz. Ahlak temelli bir eğitim mirası tesis etmek ve böylece geleceğimizi teminat atlına almak konusundaki en önemli görev sizlere düşmektedir. Karşılaşacağınız sorunları sağduyuyla çözüme ulaştırdığınızda ve öğrencilerimizi öz güveni tam, hedeflerini bilen kişiler olarak yetiştirdiğinizde milli hedeflerimize emin adımlarla yürümüş olacağız, bu konuda sizlere güvenimiz tam" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Battalgazi Özel İdare İlkokulu 4. sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine "Okula Hoş Geldiniz" çiçeği sundu. Program, folklor gösterisi ile son buldu.

Malatya’da 170 bin öğrenci ve 12 bin 500 öğretmen ders başı yaptı

Malatya’da 170 bin öğrenci ve 12 bin 500 öğretmen ders başı yaptı

HABERE YORUM KAT