1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Manisa’da iki yılda 120 bin metre kanalizasyon hattı döşendi
Manisa’da iki yılda 120 bin metre kanalizasyon hattı döşendi

Manisa’da iki yılda 120 bin metre kanalizasyon hattı döşendi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kurulduğundan bu yana toplamda 120 bin metrelik kanalizasyon hattı döşemesi...

A+A-

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kurulduğundan bu yana toplamda 120 bin metrelik kanalizasyon hattı döşemesi gerçekleştirerek Manisa'ya sağlıklı altyapı ağı kurmaya devam ediyor.

MASKİ Genel Müdürlüğü, kurulduğu tarih olan 2014 yılından itibaren Manisa'nın 17 ilçesine kesintisiz ve kaliteli altyapı hizmeti ulaştırıyor. İl genelindeki eski ve sağlıksız altyapıları tamamen ortadan kaldırmak için aralıksız çalışan MASKİ 2 yıl içerisinde, tamamen kendi ekipman ve personeliyle toplam 120 bin metre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşedi. Manisa'nın tüm yerleşim bölgelerinde içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını çözmek için tüm birimleriyle sahada olan MASKİ, titizlikle çalışarak yılların çözülemeyen sorunlarına neşter vurdu.

Başkan Ergün'den çalışanlara ve Manisa halkına teşekkür

Manisa'da altyapı sorunu kalmayıncaya dek çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Manisa'mızın ilk ve tek Genel Müdürlüğü olan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüz, göreve geldiği günden beri merkezde Yunusemre ve Şehzadeler olmak üzere, 17 ilçemize hiçbir ayrım gözetmeksizin altyapı hizmeti götürüyor. MASKİ'nin kuruluş sürecinde yaptığımız inceleme gezilerinde tespit edip notlarını aldığımız altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmak için yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. Yıllardır kanalizasyon altyapısı bulunmayan ilçe ve mahallelerimizin birçoğunda sıfırdan kanalizasyon hattı oluşturduk. Eskimiş ve artık kullanılamaz durumda olanları ise tek tek yeniliyoruz. Bu çalışmalarımız arasında, sadece MASKİ bünyesindeki malzemelerimizi kullanarak ekiplerimiz aracılığıyla döşediğimiz kanalizasyon ve yağmur suyu hattının toplam metrajı 120 bin metreyi buldu. Özveriyle çalışan bütün personelimize gayret ve emekleri için, Manisalı vatandaşlarımıza da bu süreçte bize destek oldukları için teşekkür ediyorum" dedi.

Manisa’da iki yılda 120 bin metre kanalizasyon hattı döşendi

Manisa’da iki yılda 120 bin metre kanalizasyon hattı döşendi

HABERE YORUM KAT