1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Meclise atılan bombalar intikam saldırısına dönüştü'
'Meclise atılan bombalar intikam saldırısına dönüştü'

'Meclise atılan bombalar intikam saldırısına dönüştü'

MHP Grup Başkanvekili Akçay, 15 Temmuz gecesi süratle Meclise geldiklerini belirterek, "Atılan bombalar Meclisi ele geçirme operasyonundan ziyade hınç, intikam alma, öfke saldırısına dönüştü." dedi.

A+A-

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin Meclis tanığı MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM gece yarısından sabaha kadar bombalanırken, Genel Kurulda ve sığınakta neler yaşadıklarını, AA muhabirine anlattı.

Saat 22.30 gibi darbe girişimi olduğunun anlaşıldığını kaydeden Akçay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hemen Başbakan Binali Yıldırım'ı aradığını, kamuoyuna da "MHP'nin darbeye karşı olduğunu" açıkladığını söyledi.

Akçay, "Eğer Meclise gidişi geciktirirsek, belki darbeciler girecek ve bizim oraya girmemiz imkansız hale gelecekti. Bu nedenle Genel Başkanımızın da bilgisi dahilinde süratle Meclise geldik. dedi.

"Konuşmalar yapılırken bombalar atılmaya başlandı"

Milletvekilleri olarak ilk görevlerinin Meclise sahip çıkmak olduğunu vurgulayan Akçay, "Genel Kurulda konuşmalar yapılırken bombalar atılmaya başlandı. Belli ki darbeciler de Meclisi takip ediyorlardı. Atılan bombalar Meclisi ele geçirme operasyonundan ziyade hınç, intikam alma, öfke saldırısına dönüştü, onu hissettik. Hatta helikopterlerle girmeye çalışmışlar, ancak Meclis emniyet güçlerinin müdahalesiyle giremediler, tanklar da giremedi." değerlendirmesini yaptı.

Askeri kışlaların girişlerinin iş makinaları ile çevrildiğini kaydeden Akçay, "Kışlaların önünde demokratik niyetle başlayan gösteriler provokatörlere hizmet eder duruma da gelebilir. Gösterileri asker düşmanlığına dönüştürmek isteyen kesimler de var. Bunlara dikkat etmek gerekiyor." sözlerini sarfetti.

HABERE YORUM KAT