1. HABERLER

  2. KONYA

  3. MEDOVA’dan miniklere diş sağlığı eğitimi
MEDOVA’dan miniklere diş sağlığı eğitimi

MEDOVA’dan miniklere diş sağlığı eğitimi

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Medova Hastanesi ve Özel Gençlik Anaokulu işbirliği ile 4-6 yaş grubu öğrencilere ağız-diş sağlığının önemini kavratmak amacıyla koruyucu ağız ve diş sağlığı eğitimi düzenlendi.

A+A-

21-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Medova Hastanesi ve Özel Gençlik Anaokulu işbirliği ile 4-6 yaş grubu öğrencilere diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak ve ağız-diş sağlığının önemini kavratmak amacıyla koruyucu ağız ve diş sağlığı eğitimi düzenlendi. Özel Gençlik Anaokulu’nda gerçekleştirilen eğitimde Medova Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Şükran Yılmaz, meraklı bakışlarla eğitimi bekleyen minik öğrencilerle bir araya geldi.

Miniklere özel hazırlanan slayt gösterisiyle, öğrencileri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendiren Yılmaz, dişler için zararlı besinleri de sıraladı. Öğrencilere dişlerini nasıl fırçalamaları gerektiğini de anlatan Yılmaz, “Günde en az 2 kere dişlerinizi fırçalayın!” uyarısında bulundu.

Beslenme alışkanlıkları ve ağız temizliği hakkında öğrencileri bilgilendiren Diş Hekimi Şükran Yılmaz; diş sağlığının önemini, diş temizliğini ve dişlerin nasıl korunması gerektiğini anlattı. Küçük yaşta ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesinin ileriki yaşlarda karşılaşılabilecek ciddi sağlık problemlerinin önüne geçtiğini öğrenen minikler, söylenenleri uygulayacakları konusunda söz verdi. Diş fırçalama tekniklerini uygulamalı öğrenen minikler, eğitimin sonunda Diş Hekimi Şükran Yılmaz’ı soru yağmuruna tuttu. Yaşlarından beklenmeyen bir bilinç düzeyi ile şaşırtıcı sorular soran öğrencilerin eğitime olan ilgisi öğretmenlerinin bile dikkatini çekti.

Eğitim sonrası bir açıklama yapan Medova Hastanesi Ağız Ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Şükran Yılmaz, önemli bir sağlık sorunu olan diş sağlığı ve diş çürüklerinin daha çok çocukluk çağında görüldüğüne dikkat çekerek, "Çocukluk çağında düzenli diş hekimi kontrolünün yapılması gelecek nesillerin diş sağlığı açısından önemlidir. Ülkemizde çocuklar ve erişkinler genellikle, sadece şikayetleri olduğunda diş hekimine başvurmakta, bu da önemli ağız ve diş sağlığı problemlerine yol açmaktadır. Bizler bunun önüne geçmek için, anaokullarında eğitim gören çocuklarımıza yönelik sağlık etkinlikleri düzenliyoruz. Bugünkü etkinliğimizi gerçekleştirmemize vesile olan Özel Gençlik Anaokulu yönetici ve öğretmenlerine konuya duyarlılıkları ve işbirlikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT